Domácí

Řidiče ohrožují přetížené kamiony. Neštítí se mít zvýšené bočnice!

Policisté denně zastaví hned několik přetížených nákladních aut, častá jsou i ta v hrozivém technickém stavu. Mnohdy se jedná o zahraniční řidiče. V jednom případě mělo auto dokonce speciálně upravenou korbu, váhový limit tak překročilo skoro o polovinu.

Přetížené kamiony, nebo ty ve špatném technickém stavu, vytipovávají policisté na motorkách. Na kontrolním stanovišti pak nákladní auta prochází testy. V pondělí jihomoravští policisté odchytili hned čtyři hříšníky.

Těm rozdali pokuty ve výši 30 tisíc korun a kauce celkem za 118 tisíc korun. "Provozovatelé vozidel se budou zodpovídat ve správním řízení, kde jim hrozí vysoké sankce," řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Slovenský řidič, který převážel klády, byl přetížený o šest tun. Tento rekord překonal šofér z Běloruska pracující pro firmu se sídlem v Polsku. Jeho auto mělo speciálně upravenou korbu, pomocí zvýšených bočnic pojalo mnohem víc nákladu.

Auto i s nákladem vážilo 46,5 tuny, tedy o 14,5 více oproti maximálně přípustným 32 tunám. "Řidič dle svého vyjádření pracoval na rekonstrukci dálnice, ze které odvážel suť. Otázkou zůstává, zda podobně přetížená auta zároveň nepřispívají k rychlejšímu ničení povrchu na nových úsecích," řekl Šváb.

Související obsah

Od začátku června jihomoravští policisté zkontrolovali 393 aut, z nich 235 bylo přetížených. Dalších sedm náklaďáků kontrolou neprošlo kvůli rozměrům. Řidiči na pokutách zaplatili téměř dva miliony korun a zřejmě ještě vyšší sankce čekají provozovatele dopravních firem.

Přetížené náklaďáky jsou na silnici nebezpečné i ostatním řidičům. Kvůli nadměrnému nákladu mají horší jízdní vlastnosti a výrazně se prodlužuje i jejich brzdná dráha.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události