Domácí

Ostravský registr vozidel uzavřeli, jeden zaměstnanec má koronavirus

Ostravské řidiče čeká komplikace. Od pondělí tamní magistrát uzavřel registr vozidel. Mezi zaměstnanci se totiž objevil koronavirus.

Řidiči z Ostravy, kteří se v pondělí vydali zaregistrovat si nové auto měli smůlu. Důvodem byl pozitivní výsledek testu na onemocnění covid-19 u jednoho ze zaměstnanců. Tři jsou už v karanténě a dalších 12 úředníků v pondělí podstoupilo test. “Registr vozidel v budově na ulici 30. dubna bude uzavřen nejméně do středy 16. září. Další postup určí Krajská hygienická stanice na základě výsledků testů. Občané mohou využít k vyřízení agendy úřady okolních obcí s rozšířenou působností. Informace o zprovoznění registru vozidel zveřejníme na webu města. Občanům ji bude předávat také call centrum,“ uvedla mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská.

Související obsah

Další nakažené zaměstnance hlásí také krajský úřad Moravskoslezského kraje. Necelých dvacet úředníků je v karanténě. Zatím se žádné odbory uzavírat nehodláme. Řešíme to s hygienou, situace se může v průběhu týdne změnit, řekla mluvčí Moravskoslezského kraje Nikola Birklenová. Před několika týdny musel být uzavřen také registr vozidel ve vedlejším Bohumíně. Jedna z úřednic se nakazila od příbuzného, který pracoval na šachtě v OKD.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události