Kuriozita

Opilec pověsil auto na sloup, když jel pro další pivo. Svedl to na antifašisty

Opilec pověsil auto na sloup, když jel pro další pivo. Svedl to na antifašisty
Zdroj: Robert Evans / Twitter

Opilému řidiči odmítli prodat pivo ve večerce, v rozčílení vyjel z parkovacího místa tak prudce, že trefil stožár elektrického vedení. Kdo za to může? Podle šoféra je to všechno vina "levicových agentů".

"Proč mi neprodáte pivo? Jste všichni antifašisti!" vztekal se řidič v americkém Portlandu, který si do místní samoobsluhy přijel koupit zásobu alkoholu. Už v tu dobu byl podle svědků zjevně silně opilý, takže ho v prodejně odmítli obsloužit.

Rozčílený muž pak nasedl do svého obřího pick-upu a rozjel se tak vehementně, že trefil ocelová lana ukotvující jeden ze sloupů elektrického vedení. Po lanech se jeho auto vyšplhalo až vysoko na stožár.

Řidič vyskočil a dal se na útěk. Ještě než zmizel, stihl si vymyslet vlastní konspirační verzi celé události - podle svědků obvinil všechny kolemjdoucí z toho, že patří k levicovému hnutí Antifa, že jsou agenti levice a že nehodu způsobili. Kuriózní nehodu popisuje magazín Jalopnik s ironickým dovětkem, že "antifašisté nejspíš lstivě nastražili ke stožárům kotevní lana, aby do nich chytali opilé vlastence za volantem."

Související obsah

Americký Portland je už téměř čtyři měsíce dějištěm demonstrací proti údajnému rasismu a policejní brutalitě, Odstartovala je květnová smrt černocha George Floyda, který zemřel v Minneapolisu při zatýkání bělošským policistou. Účastníci žádají policejní reformy a sociální spravedlnost. Protesty provází i násilí a velmi tvrdé střety mezi demonstranty a policisty (včetně střelby) či mezi pravicovými a levicovými skupinami.

Že by ale "levičáci" mohli za zmíněnou nehodu? Portlandská policie si to zjevně nemyslí. Ještě ten den zmíněného řidiče dopadla a obvinila ho z řízení pod vlivem a dalších prohřešků.

Související obsah

Nutno dodat, že protestujícím z hnutí Black Lives Matter by se řidiči raději do cesty plést neměli. Rozlícený dav v srpnu napadl muže, který v centru Portlandu projel davem a pak poblíž demonstrujících havaroval se svým pick-upem. Část šílících demonstrantů nakonec řidiče zbila a zkopala do bezvědomí tak, že muž musel být hospitalizovaný v nemocnici:

Při jiném incidentu na začátku srpna demonstranti začali pronásledovat řidiče, který také projel davem. Muž musel pronásledovatelům pohrozit zbraní. V červnu vjel do davu demonstrantů v Portlandu další muž, který zranil tři lidi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události