Domácí

Řidič z Německa se na dálnici D8 řítil v protisměru. Na troubení nereagoval

V neděli zhruba v půl sedmé ráno zažili řidiči na dálnici D8 šok. Na Ústecku ve směru na Německo se v protisměru řítilo auto s 62letým mužem za volantem. Na blikání a troubení ostatních aut nijak nereagoval a pokračoval v cestě, dokud ho nezastavila dálniční policie.

"Zhruba kolem půl sedmé nám řidiči na linku 158 volali, že ve směru na Německo v protisměru je vozidlo, zhruba od 59. kilometru, tedy od Lovosic. Operační důstojník ihned zalarmoval dálniční policii a tohoto řidiče se nám podařilo zhruba po 15 minutách u obce Trmice zastavit," popsala TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Za volantem auta v protisměru podle informací policie seděl 62letý muž. Podle výsledků dechové zkoušky nebyl opilý. Jeho jízda vyděsila řadu řidičů, včetně pana Jiřího.

"Vozidlo jsem zaregistroval za tunelem Radejčín, když jsem jel do práce. Auto jelo rychlostí cca 100 km/h a pokračovalo v pruhu na Prahu. Troubil jsem na něj a gestikuloval, ale řidič vůbec nereagoval a ani nesnížil rychlost," svěřil se TN.cz.

Související obsah

"Protijedoucí vozidla na něj blikala a troubila a na to taktéž nereagoval. Projel i čtyři sjezdy a nájezdy. Volal jsem na linku 158 a bylo mi řečeno, že ho pronásledují. Sjížděl jsem u exitu 69 na Trmice a řidič pokračoval dále směr Německo," popsal pan Jiří.

Senior je podle policie podezřelý z trestného činu obecného ohrožení a probíhá vyšetřování. "Budou se vytěžovat kamerové systémy a zjišťovat, proč tento řidič vůbec do protisměru vjel a dále nepostupoval tak, jak by se správně postupovat mělo. Tedy neodstavil vozidlo, neinformoval polici, případně jestli neměl nějaké zdravotní potíže," informovala Hyšplerová.

Při zběsilé jízdě se podle policie nikdo nezranil a nedošlo ani ke škodám na majetku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události