Domácí

Zfetovaní sedají za volat, policie je na ně krátká. Politici chtějí tvrdší tresty

Nedávný incident pražských policistů s řidičem, kterého během 48 hodin třikrát dopadli zfetovaného za volantem, znepokojil i politiky. Někteří z nich navrhují zpřísnění trestů pro ty, kteří opakovaně usedají za volant opilí či zfetovaní. Řešením by prý mohlo být i pravidlo "Třikrát a dost". Tedy doživotní zákaz řízení při třetím takovém prohřešku.

Byl to čistý výsměch policistům. Z toho, že ho zadrželi zfetovaného v autě a zakázali mu řídit, si 18letý mladík vůbec nic nedělal. Sotva ho pustili, sedl za volant znovu. Jednou chtěl i ujet. Policie zjistila, že byl na pervitinu.


Jeho rovněž zfetovaný kamarád zase řídil auto s devíti zákazy řízení. Policisté chytají stejné lidi stále dokola, v provozu už poznávají jejich auta.


Po každém zadržení zůstanou na svobodě, soudy je do přeplněných vazeb posílat nechtějí. Nezamířila tam ani řidička, která zdrogovaná a opilá nedávno způsobila v Praze nehodu, při které zahynul policista.

Související obsah


"Musí mít přísný trest a nemůže už se dále pohybovat mezi ostatními účastníky silničního provozu," prohlásil místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD).


"Aby měli horší možnost být propuštění na podmínku, to je další řešení, které by mohlo pomoci," navrhl člen Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny Jan Chvojka (ČSSD). "Dokonce si troufnu říct, že bychom měli hledat cestu k principu Třikrát a dost!" doplnil Chvojkův kolega z výboru Marek Výborný (KDU-ČSL).

Související obsah


Tento systém funguje například ve skandinávských zemích. "Se nejednou vysloví i doživotní zákaz řízení bez ohledu, jaký to bude mít vliv na zdroj jeho obživy, rodinný život a podobně," přiblížil dopravní expert Roman Budský.


Hranice pro trestný čin je u alkoholu jedno promile v krvi, u drog záleží na konkrétní látce.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události