Domácí

Obří výmol na Třebíčsku konečně opravili. Předtím v něm rostl strom

Nejslavnější výmol v Česku, v Želetavě na Třebíčsku na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo, je minulostí. Po reportáži TV Nova Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nebezpečné místo po několika měsících konečně opravilo.

Lidé kvůli obřímu výmolu zuřili. Báli se, že si kvůli němu zničí auto a takovou díru uprostřed hlavního tahu považovali za hanbu celého okresu. Neuvěřitelných pět měsíců místní čekali, až želetavský výmol někdo opraví.

Aby na nebezpečí projíždějící řidiče upozornili, nechali v díře vyrůst stromek, nebo tam nainstalovali výstražnou ceduli. "To víte, že ničí auta. Kdyby tam vletěl někdo na motorce, tak nevím," vyjádřil se pro TV Nova jeden z obyvatel Želetavy.

Související obsah

Teprve po reportáži TV Nova se konečně Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikace chytilo za nos. "To, co nešlo pět měsíců, najednou jde. Trvalo to necelý týden," glosoval práce reportér TV Nova.

Na místě pracovala desítka dělníků se speciálním asfaltovacím strojem. Pryč muselo veškeré nekvalitní podloží pod vozovkou. Hlavní tah z Jihlavy na Znojmo a Vídeň byl během oprav průjezdný pouze jedním jízdním pruhem a provoz řídily semafory.

Související obsah

Práce trvaly celé dopoledne a místo obří díry auta konečně mohla jezdit po rovném novém asfaltu. Obyvatelé Želetavy jsou dle svého vyjádření rádi, že je výmol konečně opravený – i když na to museli dlouho čekat.

"Řidičům se musíme omluvit, trvalo to dlouho, ale nevykašlali jsme se na to. Ta technika pracovala jinde," hájil Ředitelství silnic a dálnic mluvčí Jan Rýdl. Místní teď jen doufají, že místo dělníci opravili pořádně a už se sem nebudou muset v budoucnu vracet.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události