Pneumatiky

Pneuservisy praskají ve švech. Přezutí podražilo až o sedm procent

Pneuservisy teď praskají ve švech. Obvyklé návaly před zimou umocnila i včerejší protiepidemická opatření. Řada lidí má v plánu nechat svá auta rychle přezout a zmizet z hustě obydlených míst na chaty a chalupy.

Například pneuservis v Jablonci nad Nisou je v plném obležení už od samotného rána. Mezi objednané zákazníky se pokoušejí vměstnat i ti neobjednaní. "Dneska to je opravdu mazec. Tempo nebo nároky na přezutí se zvyšují,“ řekl majitel pneuservisu Miroslav Hnídek.

Jejich záměr je jasný. Chtějí se autem přesunout z hustě obydlených měst na venkov do bezpečí před šířící se nákazou. "Spěchám na přezutí gumy. Důvodem je jízda na chalupu. Tam je klídek,“ uvedl pro televizi Nova zákazník pneuservisu.

Související obsah

Technici důsledně dodržují protiepidemická opatření. Zákazníci musí zůstat venku. A pokud už musí technik do auta, provádí se vždy důkladná dezinfekce interiéru.

Pandemie už na jaře ochromila výrobu pneumatik na celém světě. V té době se přitom vyrábí pneumatiky pro zimní sezonu. Počítat tak musíte s tím, že některé oblíbené značky vůbec nedostanete. Kvůli slábnoucí koruně podražily pneumatiky až o 7 procent.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pneumatiky

Důležité Události