Domácí

Řidič projel opravovaným úsekem silnice. Způsobil škodu za stovky tisíc

Než se na Přerovsku stihla otevřít opravená silnice, jsou už na ní vyjeté koleje. Neznámý řidič totiž nerespektoval zákaz vjezdu a vjel na opravovaný úsek mezi obcemi Býškovice a Vítonice. Na několika desítkách metrů tvrdnoucího asfaltu tak způsobil škody za stovky tisíc korun.

Objíždět opravovaný úsek hlavní silnice se zřejmě nechtělo zatím neznámému řidiči. Aby si urychlil cestu, vjel do zákazu vjezdu a projel stavbou. Na té v tu chvíli nikdo nebyl. Ušetřil sice několik minut, ale poničil přitom vozovku těsně před dokončením rekonstrukce.


"Došlo k deformaci nově položeného povrchu silnice v délce 30 metrů,“ informovala policejní mluvčí Irena Urbánková.


Podle stavební firmy způsobil řidič na novém asfaltu škodu ve výši 250 tisíc korun. Policie řidiče podezírá ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Hrozí mu až rok vězení.

Související obsah


Podobný případ s mnohem větší majetkovou škodou se v Olomouckém kraji stal před několika lety. Ani tehdy řidič nerespektoval zákaz vjezdu. Následně zjistil, že stavbou neprojede a na místě začal kamion otáčet. Během toho však poškodil stavební techniku i svůj vůz, ze kterého začala vytékat nafta.


Řidič nelenil a z místa odjel, policisté jej dostihli o několik kilometrů dál. Vytékající nafta poničila asfalt a kvůli jejímu úniku do kanalizace museli zasahovat i hasiči.

Petr Bača, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události