Domácí

Řidiče trápí namrzlá vozovka. Některé silnice na Moravě jsou uzavřeny

Už druhou noc v řadě trápí řidiče na východě Moravy namrzlé silnice. Velké komplikace byly hlavně nad ránem mezi obcemi Bílá a Ostravice. Dopravu tam zablokovaly kamiony.

15centimetrová vrstva čerstvého sněhu dělala na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje řidičům problémy už od neděle. Cestáři proto uzavřeli v Beskydech pro nákladní auta silnici první třídy číslo 56. Zákazu ale nedbali někteří šoféři kamionů. Dva uvízli v pondělí u přehrady Šance.

"V tomto období, kdy vlive stále měnícího se počasí a měnících se teplot, které se pohybují kolem bodu mrazu, bývají silnice velmi nevyzpytatelné a nebezpečné a proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Související obsah

Hasiči vyjížděli v neděli večer k nehodě osobního auta nedaleko Vizovic, a to na silnici, která se během zimy neudržuje. Z převráceného auta v lese se řidič nedokázal sám dostat ven. Pomohli mu až přivolaní záchranáři. Ti po setmění zasahovali i u nehody v lesním úseku silnice nedaleko Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku.

"Dostal na zamrzlé vozovce smyk a následně vyjel mimo cestu,“ popsala nehoda policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Související obsah

"Během úterý přes naše území bude přecházet okluzní fronta, ta přinese občasné sněžení nebo sněhové přeháňky na většinu území Česka. Řidiči by tak měli být obezřetní hlavně v lesních úsecích. Už teď jsou zbytky sněhu a náledí na silnicích na severu Česka,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

jh, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události