Domácí

Na D1 skončila všechna omezení. Opravovat se začne znovu až na jaře

Dálnice D1 je před zimou v celé délce volně průjezdná. V neděli večer skončilo poslední stavební omezení. Stroje a dělníci se k práci na dálnici vrátí opět na jaře.

Mezi Prahou a Brnem skončila po více než devíti měsících, kdy se dálnice D1 opravovala na rekordních sedmi úsecích a celkem více než 70 kilometrech, veškerá omezení. V neděli pozdě večer se otevřelo i poslední omezené místo. Volně průjezdný je i úsek mezi Humpolcem a Koberovicemi.

Plně zprůjezdnit dálnici D1 před zimou bylo důležité hlavně kvůli počasí. Třeba předloni po sněhových vánicích uvízly v omezených úsecích na Vysočině kamiony a zablokovaly dálnici na dva dny. Tvořily se až 30kilometrové kolony, ve kterých zůstaly desetitisíce řidičů.

Související obsah

Do finále pomalu jde celá modernizace dálnice D1. Dokončena by měla být na podzim 2021. Stavební stroje a dělníci se na D1 vrátí znovu v březnu. Dodělávat se bude posledních pět opravovaných úseků.

Řidiči v omezeních mezi Prahou a Brnem pojedou zhruba 50 kilometrů. Modernizace přitom měla původně skončit už letos. Zpoždění stavebních prací na jednotlivých úsecích vše odložilo o rok. Celý projekt by měl stát celkem zhruba 24 miliard korun.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události