Domácí

VIDEO: Signalizace řidiče nezastavila, předjel tři auta a profrčel přes přejezd

VIDEO: Signalizace řidiče nezastavila, předjel tři auta a profrčel přes přejezd
Zdroj: TV Nova

Ani neustálé opakování, že ve chvíli, kdy svítí světelná signalizace, auto nesmí vjet na železniční přejezd, některé řidiče od tohoto nezodpovědného chování neodrazuje. Jeden takový šofér profrčel přes přejezd ve Frýdlantu, přestože světla blikala a auta před ním zastavila.

Na řidiče-hazardéra televizi Nova upozornil divák, který vše zachytil na své palubní kameře. Stalo se to v pátek odpoledne ve Frýdlantu na Liberecku. Na videu je vidět blikající světelná signalizace u železničního přejezdu, která řidičům dala na srozuměnou, že se blíží vlak. 

Většina řidičů zodpovědně zastavila - přestože byly závory ještě nahoře, světla znamenala jasnou výzvu k zastavení. Šofér tmavého SUV si ale se signalizací hlavu nelámal.

Před přejezdem naopak zrychlil a předjel dodávku a dvě osobní auta před sebou. Poté projel přes přejezd a rychle uháněl dál. "Neuvěřilné," okomentoval chování řidiče autor videa, který si přál zůstat anonymní.

Související obsah

Redakce TN.cz oslovila libereckou policii s dotazem, zda o případě ví a zabývá se jím. Policejní mluvčí Dagmar Sochorová nebyla schopná zatím potvrdit, zda někdo událost hlásil, uvedla ale, že pokud ne, tak nyní už ji určitě vyšetřovat bude.

"Vjet na železniční přejezd v době, kdy je to zakázáno, je jeden z nejzávažnějších dopravních přestupků," varuje mluvčí policie Vladimíra Štýtrová.

"Tento přestupek nelze projednat příkazem na místě (blokovou pokutou). Předává se vždy do správního řízení, ve kterém řidič dostane 7 trestných bodů do karty řidiče, pokutu 2500 až 5000 korun a zákaz řízení na 1 až 6 měsíců," upřesňuje.

Související obsah

Minulý týden policisté v Libereckém kraji prováděli kontoly, v rámci kterých se zaměřili jak na chování řidičů u železničních přejezdů, tak chodců.

"Opět se našla řidička, která vjela na přejezd v obci Dlouhý Most na Liberecku v době, kdy se po projetí vlaku právě zvedaly bezpečnostní závory a na světelné signalizaci svítila stále červená. Tento přestupek policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení," informovala Štýtrová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události