Nebezpečné předjíždění

VIDEO: Chvíle hrůzy na Semilsku. Při předjíždění šlo o život, řidič řekl jen "sorry"

Na tuhle cestu do práce řidič ze Semilska jen tak nezapomene. Na úzké silnici mu do cesty vjel šofér dacie, který hodně riskantně předjížděl. K čelnímu střetu chyběly centimetry.

Stačilo málo a neštěstí bylo na světě... Záběry, které vidíte pod titulkem článku, nám do redakce přišly ze Semilska. Natočila je ve čtvrtek palubní kamera řidiče, který právě mířil do práce přes Benešov u Semil a Podolí. Tahle jízda do práce mohla být jeho poslední.

Úzká silnice se u Benešova místy točí mezi řekou Jizerou a skálami. Zatáčky jsou nepřehledné, nedá se tam jet moc rychle. Možná i to zachránilo řidiči život. Ve chvíli, kdy se zpoza skal dostal na volnější prostranství, zažil okamžiky hrůzy. Po pár vteřinách proti němu vyjela stařičká tatra s jeřábem a také dva blázni, kteří ji v nepřehledném úseku nutně potřebovali předjet.

Zatímco šofér červené dodávky to stihl ještě poměrně bezpečně, další "pilot" v dacii, který se cpal hned za dodávkou, už to nezvládl. Zůstal viset v protisměru přímo vedle náklaďáku. Nezbývalo nic jiného než dupnout na brzdy.

Související obsah

Dacie přitom nebyla za dodávkou nejprve vůbec vidět! Naštěstí to oba řidiči stihli ubrzdit a auta zůstala stát jen pár centimetrů od sebe.

Související obsah

Zatímco vyklepaný autor záběrů děkoval Bohu. Řidič dacie začal couvat a když se vrátil na svou stranu silnice, na omluvu prohodil jen: "Sorry, vole." Takového "sorry, vole" mohl litovat do konce života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události