Dálnice

Jak fungují mosty pro zvěř. Úžasné záběry ukazují, co se děje nad dálnicí

Dole se řítí tisíce aut po dálnici, jen pár metrů nad hlavami řidičů se ale odehrává úplně jiný život. Parádní časosběrné záběry ukazují, jak fungují dálniční přechody pro zvěř. Budete zírat…

Osmiproudá dálnice, po které sviští jedno auto za druhým. Nad ní pár metrů široký můstek. Řidiči nemají tušení, co se jim odehrává nad hlavami.

Video pod titulkem článku ukazuje, že dálniční přechody pro zvěř mají rozhodně smysl. Časosběr z letošního roku ukazuje, že nad dálnicí probíhá až neuvěřitelně čilý život. A to ve dne i v noci.

Související obsah

Záběry zveřejnila organizace podporující ochranu přírody. Jsou z dálnice 80, která vede napříč celými Spojenými státy a mimo jiné protíná přírodní park u Salt Lake City v americkém Utahu. Právě tam nad ní postavili tuhle lávku. K vidění jsou tak i zvířata, která u nás nezahlédnete. Bylo by ale jistě zajímavé natočit něco takového i nad dálnicí D1. Věřme, že ekodukty na dálnicemi pomáhají bezpečně migrovat i našim srnkám, liškám a zajícům.

Na Slovensku je využívají i medvědi, jak ukazují tři roky staré záběry z podtatranské dálnice u Lučivné nedaleko Popradu. Dálnice tam vede 250 metrů dlouhým podjezdem v místě, kde se kříží s biokoridorem využívaným divokou zvěří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události