Náklad

Děsivé VIDEO: Proč správně upevnit náklad? Desky usekly kabinu kamionu!

V první řadě, je třeba říct, že tohle děsivé video má šťastný konec: Řidič kamionu je v pořádku. Zní to až neuvěřitelně, když se podíváte, co neupevněné ocelové desky udělaly s jeho kabinou.

Rozjetý tahač s dlouhým návěsem brzdí před křižovatkou. Příliš prudce… Z návěsu sjíždí těžké ocelové desky, které od tahače odkrajují kabinu. Ta se složí několik metrů před vozidlo přímo do křižovatky.

Záběry zachytila v pondělí průmyslová kamera ve východočínském městě Chang-čou. Hrozivé video doprovodila dobrá zpráva: Řidič je prý v pořádku, utrpěl jen lehká zranění. Náklad naštěstí odtrhl celou kabinu a neprojel skrz. Takže šofér jen prudce letěl vpřed, díky zapnutým pásům zůstal v kabině. Pokud by se desky dostaly dovnitř, neměl by šanci.

Zaklíněného muže vyprostili z trosek policisté. Ti podle čínských médií zároveň zabavili náklaďák (nebo to, co z něj zbylo) a incident vyšetřují.

Související obsah

Nehoda ukazuje, jak zásadní je správné upevnění nákladu. Přestože jsou desky evidentně velmi těžké, setrvačnost je vystřelí vpřed, takže jedou po valníku jako namydlené. Odborníci upozorňují, že volně uložené předměty při nárazu zvýší svoji hmotnost až šedesátkrát! Pak vůbec nemusí jít o ocelové desky, aby se stala tragédie…

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události