Nehoda

Pohodovou jízdu uťal strašidelný náraz. Proč řidič ani nebrzdil?! VIDEO

Chvilka nepozornosti se může snadno proměnit v děsivou nehodu. Podívejte se na drsný záznam, který zveřejnila policie jako apel na řidiče. Nenechte se ukolébat, varuje.

Těsně nad stotřicítkou projíždí potemnělou dálnicí, z rádia hraje romantická písnička… Klidná jízdy se ale najednou mění v okamžiky hrůzy.

Řidič na videu dojíždí ke koloně kamionů v pravém pruhu a snaží se ji objet levým. Dává nohu z plynu, ale jinak na hrozící riziko nijak nereaguje. To už se varovná i brzdová světla objevují i
také přímo před ním v levém pruhu.

Ani pak nepřichází žádná reakce. Místo ní tvrdý náraz… Auto vletělo do kolony rychlostí 116 km/h.

Související obsah

Záznam této nehody zveřejnila policie na sociálních sítích jako apel na řidiče. "Řidič neustále musí sledovat dopravní situaci, nesmí se nechat ukolébat poklidnou cestou s mírným provozem, příjemnou hudbou v rádiu, svými myšlenkami…" varuje.

Není jasné, co šofér za volantem dělal. Každopádně nevěnoval dostatečnou pozornost tomu, co se děje kolem něj a před ním. Nebo situaci fatálně podcenil. Jinak by musel brzdit, vždyť poslední auto v koloně mělo zapnutá varovná světla, jasně vidět jsou i ta brzdová. A výhledu vůbec nic nebrání.

Související obsah

"Pokud si řidič všimne kolony aut před sebou, červených brzdových světel, blikajících varovných světel, okamžitě by měl zareagovat značným snížení rychlosti. Při rychlosti 130 km/h činí brzdná dráha osobního vozidla na suchém povrchu vozovky přes 80 metrů, na mokrém 110 metrů. Nelze zastavit během vteřiny přímo na místě. Srážce se stojícími vozidly potom již nejde zabránit," podotýká policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události