Nebezpečný manévr

VIDEO: Manévry v odstavném pruhu. Řidič předjížděl na D1 jako zběsilý!

Další ukázka toho, jak jsou někteří čeští řidiči bezohlední. Agresivní. A nebezpeční. Podívejte se na záběry z D1.

"Závodník" v oktávce se řadí připojovacím pruhem na dálnici D1. V hustém provozu není zrovna místo pro rychlý start: v pravém pruhu souvislá řada kamionů, v levém předjíždějící osobní auta. Přesto si tenhle "řidič" cestu najde…

Na záběrech z palubní kamery je vidět, jak dupne na plyn a bez ohledu na ostatní vletí do odstavného pruhu. Jako smyslů zbavený pak dělá myšku mezi kamiony rovnou do rychlého pruhu. V tu chvíli nemůže tušit, co se přesně děje před ním ani za ním.

Ostatní mu raději uhýbají z cesty. Není divu. Tohle je příklad šoféra, kterého raději nechcete potkat. Že auta v levém pruhu jela pomalu? Nesmysl, pro tohle výmluva neexistuje.

Související obsah

"Naprostá bezohlednost," říká i řidič, který záběry pořídil v úterý po poledni na 34. kilometru dálnice D1 u Ostředku ve směru na Prahu, kde se na D1 napojuje silnice od Benešova či Sázavy.

Související obsah

Při najíždění na dálnici je sice v Česku povoleno zprava podjíždět ostatní auta, ale pouze v připojovacím pruhu. Tohle už je moc!

Podobní "závodníci" by si měli připomenout pár základních pravidel pro najíždění:

Řidič by měl využít celou délku připojovacího pruhu a než najede do pruhu průběžného nabrat rychlost. Může při tom i podjíždět, v připojovacím pruhu to není přestupek. Je nutné před odbočením z připojovacího pruhu získat stejnou nebo vyšší rychlost, jako mají auta jedoucí v pruhu, do kterého se plánujete připojit. Nedostatečná nájezdová rychlost je jedna z nejčastějších chyb.

Související obsah

Zařadit se mezi ostatní v odpovídající rychlosti je totiž mnohem bezpečnější, než se tlačit na dálnici hned za sjezdem, kdy rychlost není dostačující. Určitě v připojovacím pruhu nezastavujte (pokud nemáte poruchu), řadit se mezi ostatní z nuly je už velmi riskantní.

Související obsah

Vyšší rychlost naopak umožňuje plynulejší zařazení do provozu. Řidič by však měl sledovat auta kolem v zrcátkách a blinkrem dát znamení, až ve chvíli, kdy se opravdu hodlá řadit mezi ostatní. Každopádně by to měl udělat tak, aby nikoho neohrozil! A v odstavném pruhu už nemá co dělat.

Jak se správně řadit na dálnici připomíná i tohle video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události