Rolls-Royce

Rolls-Royce přestřelil? Jak se vám líbí luxusní auta v takových barvách?

Rolls-Royce přestřelil? Jak se vám líbí luxusní auta v takových barvách?
Zdroj: Rolls-Royce

Usedlý britský Rolls-Royce se rozhodl, že bude trochu provokovat a zboří černou konzervativní nudu - tři své modely představil v nové edici s výrazně barevnými laky. Změna je to opravdu do očí bijící. Jak se vám luxusní "rollsy" v křiklavém provedení líbí?

Britská automobilka Rolls-Royce nejspíš chtěla svoji nabídku trochu omladit. Boří mýtus, že její luxusní vozy by měly být decentní, černé či bílé. Tři modely proto převlékla do neonových barev. SUV Cullinan, kupé Wraith a kabriolet Dawn jsou tak k mání v nových nepřehlédnutelných odstínech "Neon Nights".

Nově vyvinuté barvy mohou být v zakázkovém programu aplikovány na vozy z Black Badge edice, což jsou ostřejší, výkonnější a designově vyšperkované verze zmíněných tří modelů.

Pestrá paleta barev je inspirovaná exotickými rostlinami a zvířaty. "Inspiruje se přírodními barvami, a to například  australskou rosničkou zelenou, havajskými květy či exotickými motýly a ukazují Black Badge vozy v odvážnějších barvách, což jistě ocení zejména klienti,  kteří si troufají být odlišní," říká Sami Coultas, designer zakázkového programu Bespoke Colour & Trim společnosti Rolls-Royce Motor Cars. 

Související obsah

Už vloni Rolls-Royce nalakoval modely Ghost, Dawn a Wraith do zakázkových pastelových barev. Sklidil pozitivní ohlasy, takže letos zašel ještě dál - nové laky se fakt nedají přehlédnout. Automobilka popisuje, že speciální lak vytváří intenzivní neonovou zář a při rychlé jízdě efektně zkresluje umělé osvětlení. Inovativní povrchová úprava s neonovým efektem je aplikována technologií technických vláken. Ve všech vozech z neonové edice křiklavé laky doplní i speciální přístrojová deska ozdobená působivou grafikou.

Rolls-Royce od každé barvy vyrobí jen čtyři exempláře.

Související obsah

Kupé Wraith na snímcích předvedl v odstínu Lime Rock Green, což je téměř světélkující zelená barva inspirovaná australskou zelenou rosničkou. Interiér je potažen kůží Scivaro  Grey s jemným prošíváním a lemováním v odstínu Lime Rock Green.

Pro kabriolet Dawn vytvořili červený odstín Eagle Rock Red, který má připomínat květ stálezeleného stromu pocházejícího z Hawaie, který se jmenuje železnec mnohotvarý nebo také "óhi" lehua. Interiér svítivě rudého auta je vyveden v kůži v odstínu Selby Grey s prošíváním a lemy v barvě Koi Red.

Pro luxusní SUV Cullinan v úpravě Mirabeau Blue byl inspirací exotický motýl Retus Periander, který se vyznačuje modrými až kovovými odstíny křídel a vyskytuje se ve Střední a Jižní Americe. Kožený interiér je vyveden v barvě Arctic Blue s detaily v již zmiňované zelené Lime Rock Green, což vytváří dramatický kontrast.

Podívejte se sami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rolls-Royce

Důležité Události