Covid-19

Škodovka chce očkovat zaměstnance po vlastní ose. Vakcínu ale nemá

Škodovka chce očkovat zaměstnance po vlastní ose. Vakcínu ale nemá
Zdroj: Škoda Storyboard

Víc než polovina zaměstnanců české automobilky Škoda se chce nechat naočkovat proti koronaviru. Vyplývá to z interního průzkumu firmy. Ta už si nechala zaregistrovat očkovací centra, ve kterých je prý schopna naočkovat 1200 lidí denně. Dokonce zaměstnancům, kteří se naočkují, slíbila odměny. chybí ale dost podstatný krok - vakcína.

Škoda Auto vzkázala, že je připravena naočkovat zaměstnance a agenturní pracovníky proti onemocnění covid-19 vlastními silami. "Připravujeme patnáct stacionárních očkovacích center a k tomu tři mobilní, která bude možné přemístit a ihned využít dle aktuální potřeby," uvedl mluvčí automobilky Tomáš Kotera.

Škodovka má ve třech českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí přes 30.000 lidí a většina z nich prý o očkování projevila zájem.

Automobilka už chystá podrobný očkovací plán a také speciální elektronické očkovací průkazy, ale zatím nemá vakcíny. Chce je získat od státu, nebo je pořídit přímo od dodavatele. V současnosti zatím není možné vakcínu získat jinak než přes ministerstvo zdravotnictví. Není pravděpodobné, že by se firmě podařilo získat schválené vakcíny jinou cestou, každopádně by tím nejspíš nic neporušila.

Související obsah

Podnik by mohl také využít situace, pokud by nebyl o očkování dostatečný zájem mezi skupinami, které mají podle očkovací strategie prioritu. A je připravený za vakcíny zaplatit. "Jakmile bude možné vakcíny pro zaměstnance zakoupit, ihned tak učiníme," dodal Kotera.

Škodovka by prý zvládla denně naočkovat až 1200 lidí, má zajištěný dostatek jehel a stříkaček a o aplikaci vakcíny by se postaral interní zdravotní personál. Vakcína by měla být podle plánu pro zaměstnance i agenturní pracovníky zdarma.

Související obsah

Dobrovolně naočkovaní zaměstnanci by pak od firmy dostali bonusové body do programu zaměstnaneckých benefitů.

Náklady na celou akci by se měli pohybovat v nižších desítkách milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události