Autoservis

Tisíce škodovek musí povinně do servisu! Vadu hlásí i VW, Seat a Audi

Tisíce škodovek musí povinně do servisu! Vadu hlásí i VW, Seat a Audi
Zdroj: Škoda Auto

Kvůli problémům s brzdovým pedálem svolávají automobilky Audi, Seat, Škoda a Volkswagen do servisů po celém světě více než 60 tisíc aut modelového roku 2020 s automatickou převodovkou. Škoda Auto vyhlásila svolávací akci pro více než 14 tisíc aut modelů Karoq a Kodiaq.

Kvůli špatně přivařené nášlapné destičce na brzdovém pedálu, o kterou se při brzdění opírá noha řidiče, musí do servisů celkem 63.328 vozů značek Audi, Seat, Škoda a Volkswagen modelového roku 2020 vybavených automatickou převodovkou DSG.

Deska pedálu se může za určitých okolností deformovat nebo dokonce oddělit. O svolávacví akci informoval specializovaný portál Svolávačky.cz. "Svoláváme vozidla, abychom pedál zkontrolovali a v případě potřeby ho vyměnili," vzkázal Volkswagen.

Výrobci uvádějí, že v souvislosti se závadou nejsou dosud známy žádné škody ani nehody. Podle německého Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA) je na vině vadný svařovaný spoj.

Související obsah

Už na konci loňského roku se objevila svolávací akce pro zhruba 38.000 modelů VW Golf, Tiguan, Touran a T-Roc. Nyní se ukazuje, že problém bude rozsáhlejší. U Audi se svolávačka celosvětově týká 7389 vozů Q2 a Q3, u Seatu 3723 modelů Ateca a Tarraco. Škoda Auto musí svolat 14.097 zákazníků, kteří si koupili modely Karoq a Kodiaq.

Související obsah

Pokud si chcete ověřit, zda se svolávací akce může týkat vašeho vozu, nejspolehlivější je se obrátit na autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla případně vyřešena předchozím majitelem. Škoda umožňuje prověření podle VIN také on-line ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události