Domácí

Kruhovým objezdem v protisměru? Hazardérovi hrozí rok bez řidičáku

Hazard se životem, tak by se dalo popsat jednání řidiče na kruhovém objezdu u obce Hostouň na Kladensku. Kvůli ušetření několika sekund se řidič bílé mazdy rozhodl o riskantní manévr, za který mu hrozí až rok bez řidičského oprávnění. Situaci můžete posoudit ve videu sami.

Incident se stal v průběhu ledna na kruhovém objezdu mezi obcemi Hostouň a Unhošť na Kladensku. V momentě, kdy kamion jedoucí před řidičem mazdy najížděl na kruhový objezd, netrpělivý řidič nečekaně najel na kruhový objezd do protisměru a opustil ho nejbližším výjezdem. Jen zázrakem se nikomu nic nestalo.

Podle dopravního experta Romana Budského řidiči hrozí tučná pokuta, ztráta bodů a také zákaz řízení. "V tomto případě se jednalo o jasné nedovolené předjíždění přes plnou čáru. Řidiči za to hrozí pokuta ve výši 5 až 10 tisíc korun, ztráta 7 bodů a také zákaz řízení na 6 až 12 měsíců. Věc by měli projednat příslušné orgány,“ řekl Budský.

Související obsah

Pochopení pro počínání řidiče nemá ani dopravní expertka Stanislava Jakešová. "Pokud řidič nespěchal do porodnice, nebo nešlo o záchranu života tak si myslím, že to byl hazardér, který byl velice, velice netrpělivý. Jeho chování je neomluvitelné."

Jak dopadl řidič, který opakovaně jezdil bez řidičáku, se podívejte v následující reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události