Pokuta

Že by karma? Mobilní radar, který loví řidiče, dostal pokutu za parkování!

Že by karma? Mobilní radar, který loví řidiče, dostal pokutu za parkování!
Zdroj: ADAC / Blitzer

Řidiči, které nachytala tahle kamera při překročení rychlosti, mohli mít pocit zadostiučinění. Mobilní radar totiž sám "vyfasoval" pokutu.

Tak tohle je hodně kuriózní pokuta za špatné parkování! Vysloužil si ji mobilní radar, který měří rychlost v německém Bielefeldu. Policie si totiž všimla, že vozík, na kterém zařízení stojí, je zaparkovaný moc blízko ke křižovatce. A tak se na radaru objevil pokutový bloček.

Radary běžně slouží k tomu, aby se pokuty rozdávaly. V Bielefeldu teď policie toto pravidlo změnila a uložila pokutu radaru, všímá si německý deník Bild.

Zařízení za 180.000 eur (více než 4,5 milionu korun) neslouží policii, ale městu. Úřady ho nechaly postavit do zóny, kde platí limit 30 km/h. Ale odpovědný zaměstnanec neodhadl vzdálenost od křižovatky. "Radar stál jen dva metry od křížení, minimální předepsaná vzdálenost je však pět metrů," připomíná německý automotoklubu ADAC.

Související obsah

Po několika dnech, kdy radar lovil rychlé řidiče, si ho všimla policie. Hlídka vypsala za špatné parkování pokutu 15 eur (necelých 400 korun) a bloček připíchla na vozík. Odpovědný zaměstnanec bude muset platit, podotýká Bild. "Také musíme zaplatit, když nás město změří nebo když špatně parkujeme," cituje deník policistu.

Podle ADAC se ale nakonec radar pokutě vyhne. Policie totiž nakonec usoudila, že pro mobilní systémy platí zvláštní pravidla, stejně jako pro vozidla hasičů nebo záchranné služby, ale také pro poštu nebo svoz odpadu. A pokutu tak vymáhat nebude. "Věcí se nebudeme dál zabývat. Případ bude zastaven," uzavřel kuriózní případ policejní mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události