Domácí

Řidiči trpí! Silnice v Česku jsou v nejhorším stavu za posledních 15 let

Nejhorší za posledních 15 let – tak mluví o současném stavu silnic jejich správci. Na vině je podle nich letošní zima, kdy se často střídá počasí s velkými teplotními rozdíly. Silnice jsou kvůli tomu plné děr a výmolů a řidiči si ničí auta.

I ementál by teď mohl českým silnicím závidět. Neustále se střídající třeskuté mrazy, prudká oteplení a déšť se na nich pořádně podepsaly. Jsou plné výmolů a děr.Na dálnici D1 šlo dokonce před pár dny o životy řidičů. Starý, ještě neopravený betonový povrch tam vlivem počasí úplně popraskal. Kvůli bezpečnosti museli silničáři na několika místech dálnici zčásti uzavřít.Ještě horší situace je v některých městech. Ve vyšších rychlostech už jde o kola a podvozky aut.Řada řidičů hru na kličkovanou na cestě připomínající tankodrom prohrává na celé čáře. "Tenhle měsíc už máme 10-15 výměn pneumatik a disku kvůli výmolům," uvedl automechanik Václav Mňuk.

Související obsahLeckde už začali jednat a zachraňují co se dá. Alespoň provizorně. "Už jsme začali opravy výtluků na komunikacích," uvedl správce silnic v Jihlavě Martin Málek.Silnice ale během následujících zimních týdnů dostanou ještě zabrat a už na jaře se na mnoha místech budou muset opravovat nanovo a pořádně, což bude stát další peníze navíc.

Mezi nejhorší se letos zařadí úsek mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou. Během jediného týdne si tam vozidlo poškodily desítky řidičů. Na problémy policie správce komunikace dlouho upozorňovala. Ten sice začal s opravami, ale teď je znovu komplikuje špatné počasí. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:


 

Mnoho řidičů už na stav silnic doplatilo. Ne každý navíc ví, co v takové situaci dělat a na koho se obrátit kvůli případné náhradě škody. Následující reportáž TV Nova vám s tímto problémem poradí:

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události