Domácí

Stav silnic je po zimě kritický! Kvůli dírám policisté evidují řadu nehod

Stav silnic je po zimě kritický! Kvůli dírám policisté evidují řadu nehod
Zdroj: Korenčiková Kristýna Ing.

Letošní zima a časté střídání počasí dávají pořádně zabrat komunikacím po celé republice. Příkladem je silnice I/35, která je nejen za obcí Opatovec na Svitavsku plná děr a výmolů. Situace je v místě natolik kritická, že tam během jednoho dne řešili policisté kvůli výmolům pět dopravních nehod.

Silné mrazy, které záhy vystřídá prudké oteplení spolu s dešti, se velmi podepsaly na stavu českých silnic. Podle správců je situace nejhorší za posledních 15 let. Kritický je například stav vozovky I/35 za obcí Opatovec na Svitavsku.


Jen za středu policisté vyjížděli v souvislosti se stavem cesty v této oblasti k pěti dopravním nehodám. "Nejhorší to bylo ve středu právě na silnici I/35 v okolí Moravské Třebové. Jsou tam ohromné díry a výmoly. Za jeden den tak evidujeme pět nehod. O stavu silnic už komunikujeme s Ředitelstvím silnic a dálnic,“ řekla TN.cz policejní mluvčí Markéta Janovská.

Související obsah


Na to, v jakém stavu tato silnice je, upozornila redakci TN.cz jedna ze čtenářek. Kritický stav poté potvrdil také mluvčí Ředitelství sinic a dálnic ČR Jan Rýdl. "Víme o tom a řešíme to už více než deset dnů. Navíc očekáváme, že po oteplení se to ještě zhorší,“ řekl Rýdl.

Podle Rýdla jsou však díry a výmoly problémem řady úseků, a to nejen na tomto silničním tahu. Silničáři už proto začali s opravami.

"Aktivita v následujících dnech bude naplněna jednak každodenní revizní činností v oblasti údržby dopravního značení (varovné značky před nerovnostmi), jednak opravami výtluků s použitím technologie s ohledem na klimatickou situaci,“ doplnila další mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Nina Ledvinová.


Ta zároveň upozornila, že nové díry a výmoly se mohou tvořit kvůli rozmrzání a opětovnému zamrzání silnic také v následujících dnech. "Řidiče proto prosíme, aby přizpůsobili jízdu aktuálnímu stavu vozovky,“ vyzývá Ledvinová.

Silničáři mají letos nejvíce práce za posledních osm let. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události