Nehoda

Děsivé záběry: Náklaďáku selhaly brzdy, řítil se z kopce přímo na dálnici

Naložený náklaďák se řítí z kopce, je evidentní, že nad ním řidič nemá kontrolu. Těžká souprava s přívěsem míří přímo mezi auta jedoucí po dálnici. Rozbíjí se o násep a nastává tma. Je neuvěřitelné, že z této hrozivé nehody vyvázli všichni živí a dokonce bez vážných zranění. Podívejte se sami v úvodním videu.

Okamžik hrůzy prožil řidič náklaďáku. A nejen on. Podruhé se narodil i jeho spolujezdec a také několik šoférů, kteří právě projížděli po dálnici, když se na ně náklaďák nekontrolovatelně řítil.

"Když jsem dorazil na místo, viděl jsem dva muže - jeden stál a druhý seděl poblíž nákladního auta. Nevěřil jsem, že to může být řidič a jeho spolujezdec. Náklaďák byl úplně rozbitý, takže jsem byl přesvědčený, že posádka je mrtvá," popsal policista, který k nehodě přijel první.

Oba muži ale pár minut před tím opravdu vylezli z rozmláceného nákladního auta. Prožili si peklo. "Řidič byl v šoku, ale nestěžoval si na žádné zranění. Jeho spolujezdec plakal a smál se zároveň. Ten byl poraněný a i on byl v šoku," dodal policista.

Související obsah

Nehoda se odehrála u dálnice poblíž Rentonu na předměstí amerického Seattlu. Vozidlu s přívěsem selhaly brzdy. Řítil se z kopce po okresce vedoucí kolmo k dálnici. Řidič se snažil dělat všechno možné, aby náklaďák zpomalil, ale souprava dál nabírala rychlost. "Když už řidič bylo jasné, že se nárazu nevyhne, snažil se řízení strhnout tak, aby alespoň zabránil čelnímu nárazu," doplnil policista.

Náklaďák pak narazil do dálničního náspu. Asi tři metry vysoká bariéra zakončená betonovou zídkou naštěstí zabránila tomu, aby vozidlo vletělo rovnou na dálnici. Mezi projíždějící auta tak dopadla "jen" část nákladu dřevní štěpky, hlína a kamení z náspu. I to stačilo…letící kusy zničily dvě projíždějící auta, řidiči byli vyděšení a dezorientovaní.

Nikdo však nebyl vážně zraněn!

Dva lehce zraněné ošetřili hasiči a jednoho z nich záchranka pro jistotu převezla na kontrolu do nemocnice. Policie následně silnici uzavřela a hasiči museli likvidovat uniklé pohonné hmoty. Na silnici se vylily skoro 4 hektolitry nafty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události