Domácí

Řidič kamionu si chtěl zkrátit cestu! Na D1 se vracel v protisměru. VIDEO

Zkrátit cestu si chtěl patrně řidič kamionu, který v pondělí ráno vyjížděl v protisměru z benzinky na 29. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. V místě je totiž uzavřený nájezd na dálnici a musel by tak využít zhruba osmikilometrové objížďky.

Riskantní počin předvedl v pondělí ráno řidič kamionu, který se rozhodl vjet z čerpací stanice do protisměru, aby se zpět dostal do provozu na dálnici D1. Upozornil na to čtenář TN.cz, podle kterého se nejedná o ojedinělý případ.

V pondělí viděl nejednoho řidiče, jak si právě tímto způsobem krátí cestu. "Takto vjíždí kamiony do protisměru a ohrožují jiná auta. Týká se to však také osobních aut,“ popsal situaci na dálnici čtenář Tomáš.

Související obsah


V místě, kde se událost odehrála, je totiž uzavřený nájezd na dálnici, a řidiči proto musí využít objížďky. Ta je dlouhá zhruba osm kilometrů. "V rámci probíhající modernizace D1 je v současné době uzavřen nájezd na Prahu na EXITU 29. Objízdná trasa vede po D1 na EXIT 34, kde sjedete z dálnice a opět najedete ve směru na Prahu,“ potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký.


Šoféři však tímto jednáním ohrožují životy dalších účastníků provozu. "Dle zjištění policisté na toto místo k obdobným přestupkům vyjíždějí několikrát denně," řekl TN.cz policejní mluvčí Pavel Truxa. Případy se intenzivně zabývá policie.

Řidič kamionu vjel na příliš úzkou cestu. Policisty zaměstnal na pět hodin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události