Bentley

Zlodějíček ukradl luxusní Bentley za 5 milionů. Pokus to byl ale dost směšný

Zlodějíček ukradl luxusní Bentley za 5 milionů. Pokus to byl ale dost směšný
Zdroj: Dream Luxury Car Rentals

"Nemohl jsem spát," říká majitel půjčovny luxusních aut z amerického Detroitu. Není divu. Někdo mu den před tím ukradl přímo pod rukama limuzínu Bentley Flying Spur, která v přepočtu stojí zhruba pět milionů korun. A krádež to byla dost podivná, nebo spíš hodně směšná.

Tenhle zloděj byl až podezřele neschopný. A obsluha půjčovny Dream Luxury Car Rentals, která si od něj nechala ukrást luxusní limuzínu, byla možná ještě neschopnější.

Zloděj měl dost amatérský scénář. V pondělí přišel do půjčovny na předměstí Detroitu s tím, že má zájem o luxusní bílé Bentley Flying Spur. Obsluha půjčovny s ním absolvovala prohlídku. Muž oděný v tričku detroitského basketbalového týmu Pistons pak údajně tvrdil, že chce limuzínu kupit. Když mu řekli, že není na prodej, odešel.

Přestože měl na bradě zavěšenou roušku, kterou si mohl snadno zakrýt obličej, nechal se u toho celou dobu natáčet průmyslovou kamerou v plné kráse… Podle informací televizní stanice Fox 2 se po chvíli do půjčovny potají vrátil, využil nepozornosti obsluhy a sebral ze stolku klíčky.

Pro Bentley se ale zastavil až následující den. Pořád stálo na parkovišti a s klíčem v kapse už bylo snadné s luxusním vozem odjet. Zloděje při tom znovu natočila kamera umístěná na zdi u parkovací plochy, i když tentokrát už byl trochu lépe maskovaný a oblečený do černého.

Když v půjčovně zjistili, co se stalo, zavolali policii a překotně hledali podezřelého na záznamu z bezpečnostních kamer. Majitel půjčovny pak záběry předal policistům a také je zveřejnil na sociálních sítích, kde za informace vypsal odměnu 3000 dolarů. "To auto jsem koupil teprve před 10 dny a nestihl jsem nainstalovat systém pro vzdálené sledování vozidel," podotkl.

Související obsah

Pátrání přesto nebylo moc obtížné. Myslel si snad zloděj, že si bílého Bentley v Detroitu nikdo nevšimne? A nebo mu to prostě bylo jedno? Každopádně majitel půjčovny dostal ve středu tip, kde jeho pětimilionová kára stojí. Když pak limuzínu u bytového komplexu skutečně našel, zalarmoval policii. Zlodějíček se snažil utéct, ale policisté ho dopadli. A co že to našli v jeho kapse? Samozřejmě klíčky od Bentley Flying Spur…

Související obsah

Vše se odehrálo během tří dnů. Sam Zahr teď už má svoje Bentley zpátky. "Kromě toho, že vnitřek smrdí trávou, je úplně v pořádku," oddechl si. Snad se poučí a svoje luxusní káry si začne trochu lépe hlídat. Bylo by to záhodno, vždyť má ve své stáji třeba Rolls Royce Phantom, McLaren 570S 2DR Coupe nebo Lamborghini Gallardo, a to jsou taky kousky, které mohou lákat ke svezení všelijaké týpky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bentley

Důležité Události