Krádež

Při zkušební jízdě ukradl Ferrari za 50 milionů. Auto našli, zloděje ne!

Při zkušební jízdě ukradl Ferrari za 50 milionů. Auto našli, zloděje ne!
Zdroj: Profimedia

Policie vystopovala Ferrari 288 GTO, které pár dní před tím před několika dny ukradl neznámý muž v německém Düsseldorfu. Předstíral, že má o vzácný vůz s hodnotou přes 50 milionů korun zájem. Během zkušební jízdy s ním ale ujel.

Ferrari 288 GTO je jedno z nejvzácnějších aut na světě, vyrábělo se v letech 1984 až 1986 a vzniklo jen 272 kusů. Jeden exemplář nedávno prodal aukční dům Sotheby’s za necelých 3,4 milionu dolarů, tedy v přepočtu za bezmála 80 milionů korun.

Cena kousku, který před pár dny zmizel německému majiteli, je podle odhadů o něco nižší – přes 50 milionů korun. Přestože dřívějším majitelem byl bývalý pilot Formule 1 Eddie Irvine.

I tak je to pořádný lup. Postaral se o něj neznámý muž, který předstíral, že je sběratelem klasických vozů a Ferrari chce koupit. Se současným majitelem vyrazili z Düsseldorfu na zkušební jízdu. Když se ale po prvním úseku měli vyměnit za volantem, falešný kupec se supersportem ujel.

Související obsah

Podivná krádež se odehrála v pondělí, ve středu už policie auto měla, informoval portál Deutsche Welle. Našla ho v garáži v městečku Grevenbroich, tedy asi půl hodiny od centra Düsseldorfu.

Po zloději vzácného vozu policie pořád marně pátrá. Zveřejnila ale jeho snímek, který pořídil majitel Ferrari.

Ferrari 288 GTO vzniklo jako model určený pro závody. Jenomže soutěžní skupina B byla po několika tragických nehodách zrušena ještě před tím, než se mohlo vůbec postavit na start.

Pod kapotou má 2,9litrový osmiválec V8 se vstřikováním Magneti-Marelli a dvěma turbodmychadly. Výkon 395 koní přenáší na zadní kola manuální převodovka. Z nuly na 100 km/h vůz zrychlí za 4 sekundy a na 200 km/h za patnáct sekund.

Související obsah

V Maranellu nakonec postavili 272 kusů a upravili je tak, aby mohly do běžného provozu. Později je ještě doplnilo pět vozů Evoluzione s výraznějším designem a výkonem vyladěným až na 650 koní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krádež

Důležité Události