Motorkáři

Vražedná jízda motorkáře. Vytlačil ze silnice kamion, ten se zřítil do příkopu

Kamion vyjíždí za krajnici, předním kolem rozrývá trávník a nakonec se převrací do příkopu. Řidič nedokázal těžkou soupravu zkrotit. Ale chyb nebyla na jeho straně, za nehodu mohl motorkář, který kamion ze silnice doslova vytlačil. Jasně to dokumentují záběry z palubní kamery v nákladním voze - podívejte se v úvodním videu.

Riskantní jízda motorkáře způsobila na konci března hrozivě vypadající nehodu u Valašské Polanky na Vsetínsku. Střelec na Suzuki Bandit GSF se 30. března ve tři hodiny odpoledne řítil od Vsetína směrem na Horní Lideč a přestože měl za zády spolujezdkyni, s opatrností to rozhodně nepřeháněl.

V pravotočivé zatáčce za odbočením k obci Seninka se rozhodl předjíždět kamion, ačkoliv v místech je souvislá čára a motorkář rozhodně neměl dostatečný výhled. Z protisměru mu vjelo do cesty osobní auto, jehož řidič musel prudce brzdit a nakonec úplně zastavit na kraji vozovky, aby zabránil čelní srážce, která by pro motorkáře i jeho spolujezdkyni měla nejspíš fatální následky.

Řidič kamionu na takovou reakci nedostal dost času. Motorkář se snažil co nejdřív natlačit zpátky do svého pruhu, jel podél levého boku kamionu a nakonec zavrávoral přímo před něj.

Související obsah

Šokovaný kamioňák uhýbal, co mohl. "Přitom najel na pravou krajnici a dále na nezpevněný povrch silničního příkopu, který se uvolnil a nákladní vozidlo i s návěsem se převrátilo na pravý bok do příkopu," popisuje policejní mluvčí Lenka Javorková.

Cizinec za volantem kamionu naštěstí vyvázl bez zranění. Na nákladní soupravě, na které bylo naloženo 105 pytlů cementu, vznikla škoda přesahující 300 tisíc korun. "Chyba nebyla na straně řidiče nákladního vozu, ale na straně motocyklisty, který svojí nebezpečnou jízdou vytlačil řidiče nákladní soupravy ze silnice," zní jednoznačný verdikt policistů. Jako důkaz posloužily i záběry z palubní kamery kamionu.

Související obsah

Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní, ale hazardujícímu motorkáři hrozí pokuta pět až 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až rok. "Porušil hned několik ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích," podotýká policejní mluvčí.

Ta zároveň upozorňuje, že motorkáři patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. "Proto na ně apelujeme, aby byli po dlouhé zimní pauze na silnicích opatrní a ohleduplní a volili defenzivní způsob jízdy," dodává Lenka Javorková.

Související obsah

Od začátku letošního roku eviduje policie ve Zlínském kraji už 13 dopravních nehod s účastí motorkářů, z nichž 11 nehod právě řidiči motocyklů zavinili. Při těchto nehodách jeden řidič motocyklu zemřel, tři se zranili těžce a čtyři lehce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Motorkáři

Důležité Události