Domácí

Kamiony v okolí D1 parkují, kde se dá. Policisté rozdali desítky pokut

V okolí dálnice D1 v pátek časně ráno policisté kontrolovali špatně odstavené kamiony. Jejich řidiči kvůli nedostatku míst často parkují i mimo vyhrazená parkoviště. Policie rozdala desítky pokut.

Na dálnici D1 u Jihlavy jsou plná parkoviště. Řidiči své kamiony odstavují, kde se dá tak, aby mohli začít čerpat povinné přestávky. Někteří řidiči kamionu kvůli nedostatku míst parkuji třeba i na nájezdech a sjezdech z dálnice.


"Takto odstavené vozy ohrožují ostatní účastníky silničního provozu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.


Řadu řidičů v pátek ráno čekalo nemilé probuzení od policistů. A místo teplé snídaně a kávy jim rozdali několikatisícové pokuty. "Zjistili jsme 25 porušení a ve 23 případech jsme řidičům uložili pokutu v příkazním řízení. Podobné akce budeme na dálnici D1 opakovat i v budoucnu,“ doplnila Čírtková.

Související obsah


Podle řidičů je ale okolo českých dálnic a speciálně dálnice D1 prakticky nemožné zaparkovat podle předpisů. Projíždějících kamionů je mnohem víc než parkovacích míst. "V místě, kde denně projede 40 nebo dokonce 60 tisíc aut, nebude dostatek parkovacích míst nikdy,“ brání se mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Rýdl.


Ředitelství silnic a dálnic chce postavit alespoň 1500 nových parkovacích míst. Jenže ta se začnou budovat až v příštích letech.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události