Cestování

Řidiči se po lockdownu utrhli ze řetězů. Přestupků extrémně přibývá

Po konci lockdownu na silnicích ve velkém přibývá dopravních přestupků. Vyplývá to z policejních statistik. Řidiči nedodržují povolenou rychlost a často svým chování ohrožují všechny okolo.

Hlavní tah mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem - řidič bílého SUV předjíždí do kopce přes dvojitou plnou čáru. V protisměru se na něj řítí kamion plný dřeva. Naštěstí to stihnul. Šlo o vteřiny. "Byl zjevně nervózní. Jeli jsme v koloně za kamionem přibližně 80 - 90 kilometrovou rychlostí," okomentoval incident Zdeněk Záboj, řidič ohroženého auta.

Řidič osobního auta svým počínáním ohrozil všechny okolo, záznamy jsme proto předali policii. "Řidič na těchto záběrech se chová velmi bezohledně. Dopravní policisté se tím budou zabývat," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Řidiči hrozí zákaz řízení na jeden rok, přidání šesti trestných bodů a pokuta deset tisíc korun. Vypadá to, jako by se řidiči po lockdownu utrhli ze řetezů. Z policejních statistik vyplývá, že extrémně přibývá přestupků.

Během speciální kontrolní akce se policisté zaměřili na vybrané silniční a dálniční úseky. "Zjistili 45 přestupků. Intenzita provozu se zvýšila zejména v souvislosti s ukončením lockdownu," dodala Čírtková. Nejčastějším prohřeškem je překračování povolené rychlosti. 


Podívejte se na reportáž TV Nova o řidiči, který ujížděl policejním hlídkám 20 kilometrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události