Lamborghini

Moula zkoušel grilovat špíz u výfuku. Zničil luxusní lamborghini za miliony

Když si pořídíte luxusní hypersport, jako je Lamborghini Aventador, nejspíš vás nenapadne používat ho jako cestovní gril. Tenhle trouba se přesto rozhodl vyzkoušet, jak si výkonná kára poradí s pečením špízu. A experiment nedopadl vůbec dobře.

Majitel Lamborghini Aventador z Číny si zničil svůj luxusní hypersport při možná zábavném, ale bezesporu přihlouplém pokusu.

Parta chlapíků se při jakémsi setkání luxusní aut v podzemní garáži rozhodne vyzkoušet, jestli dokážou u výfuku lamba opéct kus masa na špejli.

Celý pokus natáčelo několik lidí, kteří zaznamenali, jak pečení, tak jeho neslavný konec - podívejte se v úvodním videu.

Když plameny poprvé vystřelí z výfuku, vypadá to, že by grilování mohlo fungovat. Jenomže kvůli tlaku nedokáže "kuchař" špíz u výfuku udržet. Žár od nespáleného paliva navíc není stabilní a provází ho dým plný škodlivých emisí. Ne, Aventador není dobrá volba pro letní grilování.

Související obsah

Závěr krátkého experimentu není moc zábavný, spíš smutný. Stroj je podle všeho za studena vytáčený do maximálních otáček, což vytváří extrémní tlak v chladícím potrubí, protože kapalina nemůže přes zavřený termostat proudit k chladiči. Motor se tak nemá jak chladit a teplota prudce roste. Napresovaný systém pak selže - mohla prasknout hadice, nebo plastová nádrž na chladící kapalinu, což potvrzují čínské titulky u videa i červená tekutina, která se zpod čoudícího superauta řine na podlahu.

Související obsah

Maso zůstalo neopečené a místo toho se jaksi upeklo oranžové Lambo. Náklady na opravu půjdou do stovek tisíc. Vždyť cena takového auta se v Číně může šplhat v přepočtu až na 20 milionů korun kvůli vysokým daním a pojistkám, které automobilky tamním majitelům účtují.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události