Kuriozita

To jste ještě neviděli: Vrak vezli na střeše auta! Prý s ním chtěli do sběru

Na auto se dá naložit ledacos - třeba gauč, paleta cihel nebo dokonce palma. Takové kuriozity už jsme tu měli. Ale že by někdo zkusil na střeše převážet celý vrak? Jde to! Přesvědčili se o tom policisté ze slovenské Trnavy. Pochopení pro takový způsob přepravy ale neměli.

Starý Ford Focus sotva drží pohromadě, přesto si to šine po dálnici, navíc s velmi podivným nákladem na střeše. Dvěma popruhy tam má připevněný nepojízdný vrak jiného auta!

Tento prapodivný pohled se naskytl ve středu řidičům na obchvatu slovenské Trnavy. Na nebezpečný transport upozornili policii, která posádku i s neobvyklým nákladem zastavila, řidiči za jeho troufalost hrozí tvrdý postih.

Související obsah

Policisté dostali echo už ve chvíli, kdy posádka vrak na střechu tmavomodrého fordu nakládala. "Na nebezpečný transport na silnici upozornili policii řidiči. Ti si všimli, jak auto pomocí pracovního stroje nakládají na střechu auta a pětičlenná posádka sedá do auta Ford Focus," potvrzují trnavští policisté.

Hlídka vyrazila do akce a po chvíli prapodivnou soupravu v provozu našla, táhla se za ní dlouhá kolona. Tohle fakt nešlo přehlédnout.

"Toto není fotomontáž, to je realita," posteskli si policisté pod fotkami na sociálních sítích.

Související obsah

Hlídka viditelně přetížené auto zastavila a od pětice "stěhováků" pak zjistila, že vrak peugeotu koupili a chtěli ho převézt do sběrných surovin. Nezvolili ale zrovna ideální způsob.

Kromě nákladu policejní hlídka nakonec řešila i samotný Ford Focus, který byl technicky nezpůsobilý k provozu. Řidiči další jízdu zakázali a zabavili mu espézetky i malý techničák. Oba vraky pak z cesty musela odstranit odtahovka.

Související obsah

Při lustraci policisté zjistili, že vážných přestupků už má řidiče na triku několik. Ve správním řízení mu proto kromě pokuty hrozí i odebrání řidičského průkazu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události