Dítě za volantem

Policie v šoku. 9letá holčička sedla za volant a vyrazila se sestrou k moři

Malé sestry ve věku 4 a 9 let z amerického Utahu se vydaly na hodně dobrodružnou noční výpravu. Využily k ní auto rodičů, jejich cesta ale nedopadla dobře.

Hodně šokovaní byli policisté, kteří ve středu zasahovali u noční nehody v americkém Utahu. Nepřekvapily je ani tak následky čelní srážky, spíš posádka, která nehodu způsobila.

Za volantem osobního auta, které se střetlo s kamionem, totiž seděla devítiletá dívka. "To je šílené. Ona řídila?" ptá se jeden z policistů na videozáznamu ze zásahu. Druhý muž v uniformě mu přitakává.

Malé sestry prý byly na cestě k oceánu. BBC píše, že před nehodou v autě urazily asi 16 kilometrů, než devítiletá řidička udělala chybu na křižovatce a v protisměru narazila do kamionu. Naštěstí to nebyl moc tvrdý náraz a obě dívky byly připoutané, takže vyvázly bez zranění.

Související obsah

Děti policistům řekly, že měly namířeno do Kalifornie. Byl to hodně odvážný plán - k oceánu by musely urazit přes 1200 kilometrů!

Sestry se prý probudily kolem třetí hodiny ráno, sebraly rodičům jejich Chevrolet Malibu a vydaly se "na dovolenou". Rodiče o tom neměli tušení, dokud je policie neprobudila a neřekla jim, co se stalo. "Byli zděšeni a velmi šokováni, když zjistili, že jsou jejich děti pryč," popsal médiím detektiv Scott List.

Související obsah

Zdá se, že děti v Utahu mají velké sny a taky velmi pozitivní vztah k řízení - BBC připomíná podobnou událost z loňského roku, kdy pětiletý chlapec vzal rodinné auto a vydal se koupit Lamborghini, které mu prý máma odmítala pořídit…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dítě za volantem

Důležité Události