Domácí

Přibývá nehod u zúžení, odnášejí to silničáři. Policie rozjela velké kontroly

Výrazně přibylo dopravních nehod v místech prací na dálnici. Vloni jich bylo 45, jeden ze silničářů zahynul. Letos se počet vážných nehod ještě navýšil. Policisté se proto chtějí víc zaměřit právě na zúžené úseky a hlídat, jak řidiči dodržují rychlost a věnují se řízení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) spouští kampaň, která má více apelovat na řidiče.

Dodávku, která v polovině května asistovala u nehody na dálnici D11, náraz dalšího auta silně poničil. Pracovník ŘSD utrpěl těžká zranění. "Bohužel jsme měli v letošním roce dokonce i smrtelný úraz," řekl ředitel ŘSD Radek Mátl. Na dálnicích přibývá nehod, kdy řidiči přehlédnou zúžení a doplatí na to lidé, kteří na dálnici pracují.


"Příčinou je zpravidla neohleduplnost, mnohdy až bezohlednost některých řidičů, která souvisí s nepřiměřenou rychlostí a zejména s nevěnováním se řízení," uvedl ředitel dopravní policie Jiří Zlý.


A právě na tyto řidiče se policisté více zaměří, jako v úterý na dálnici D3 u Tábora. Silničáři sekali trávu, policisté mezitím ve zúžení měřili rychlost a kontrolovali, zda se řidiči plně věnují řízení.

Související obsah


Stačilo pár minut a už vyráželi za prvními hříšníky. "Došlo i k výraznému překročení rychlosti, ale také byly zjištěny přestupky právě v nevěnování se řízení," shrnul Zlý.


ŘSD chce více apelovat na řidiče. Spustilo kampaň, která má šoféry odradit od nebezpečné jízdy během prací na dálnici. "Obrovský apel na řidiče, dávejte pozor, respektujte tyto lidi, nejsou tam proto, aby vás zdržovali na cestě, ale jsou tam od toho, aby zabezpečili bezpečnou a plynulou dálnici," vyzval řidiče Mátl.

Související obsah


"Snažíme se ty řidiče přepnout z módu, že ti pracovníci tam jsou jako někdo, kdo je otravuje, někdo, kdo tam nepatří, kdo je zdržuje, do přemýšlení o tom, že jsou to lidé s rodinami. Někdo, kdo je tam normálně v práci," objasnil ředitel BESIPu Tomáš Neřold.


V loňském roce řidiči přehlédli přes 40 vozidel údržby dálnic, 10 silničářů se při nehodách zranilo, jeden zemřel.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události