Tesla

Elon Musk představil novou Teslu S Plaid. Má extrémní výkon i zrychlení

Elon Musk představil novou Teslu S Plaid. Má extrémní výkon i zrychlení
Zdroj: Tesla

Americký podnikatel a ředitel společnosti Tesla Motors Elon Musk představil novou verzi elektromobilu Tesla Model S. Tesla S Plaid má nový volant, baterie i elektromotor. A hlavně extrémní zrychlení. To řidiči umožní dostat se na 100 kilometrů za hodinu za 2,1 sekundy.

Elon Musk ve čtvrtek představil nový typ elektromobilu Tesla. Během prezentace se také zmínil, že nový elektromotor Palladium, který vužívá karbonem obalený rotor, je jediný svého druhu.

Cena Modelu S Plaid začíná nad třemi miliony korun. K dispozici ale časem bude i levnější, ale ne tak výkonná verze.

Vrcholná Plaid verze sedanu Tesla Model S využívá hned tři elektromotory, které dohromady mají výkon 1034 koní (761 kW). Maximální rychlost je přes 320 km/h. Nový model se také těší extrémnímu zrychlení. Tesla S Plaid se dokáže dostat na 100 kilometrů za hodinu za zhruba dvě sekundy.

Související obsah

Problémem zatím je, že pro takové výkony a udávanou maximální rychlost zatím Plaid nemá kalibrovaná kola ani pneumatiky. Tesla to prý napraví až koncem roku.

K až neuvěřitelným výkonům pomáhá nové Tesle dokonalá aerodynmika - koeficient odporu 0,208 je mezi sériově vyráběnými auty rekordní.

Díky lepší aerodynamice se prodlužil i dojezd. Na plně nabitou novou baterii má Model S Plaid urazit až 628 kilometrů. Kromě toho umí nová verze Tesly také rychleji nabíjet. Pro trasu dluhou 300 km se u sítě rychlých nabíječek Tesla Supercharger nabije za pouchých 15 minut.

Související obsah

Elektromobil má také úplně nový interiér včetně nového volantu typu yoke, který přiomíná "knipl" z letadel. Ten bude ale pouze volitelným vybavením. Vylepšený je i displej infotainmentu, další obrazovka přibyla před pasažéry na zadních sedadlech. Tesla opět zapracovala také na "inteligenci" vozu, který se prý učí podle chování svého majitele.

Související obsah

Tesla původně slibovala i Model S Plaid+ s ještě vyšším výkonem a dojezdem. Podle Muska se ale téhle verze hned tak nedočkáme - vzkázal, že i obyčejný S Plaid je tak dobrý, že verze Plus tu ani není třeba.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události