Mercedes-Benz

20 let starý mercedes za 2,7 milionu? Patřil brunejskému sultánovi! FOTO

20 let starý mercedes za 2,7 milionu? Patřil brunejskému sultánovi! FOTO
Zdroj: Edward Hall

Má luxusní interiér, speciální lakování a obrovský sedmilitrový vidlicový dvanáctiválec pod kapotou. Ve velké Británii je na prodej vzácný Mercedes CL AMG, který prý původně patřil brunejskému sultánovi. Podívejte se, proč za něj chtějí v přepočtu skoro 2,7 milionu korun.

Chcete se vozit jako sultán? No, proč ne! Musíte si však připravit docela slušnou sumu.

Dostanete za ni velmi speciální Mecedes AMG. Podle všeho byl na zakázku upraven pro sultána z Bruneje, který nepatřil do jeho velmi početné domácí sbírky drahých bouráků, ale jezdit s ním měl při svých pobytech v anglické rezidenci Berkshire. Na světě prý existují pouhé dva takové kousky.

Obří vůz je nabízen s označením Mercedes-Benz CL 700 AMG. Mělo by jít o kupé luxusní řady C140, které ale nikdy nebylo možné v takové variantě oficiálně objednat. Vůz tak byl upravený na míru, což z něj dělá pekelně drahý kousek. A to i po více než 20 letech a 102.000 odjezděných kilometrech.

Související obsah

Vzácný kus byl podle údajů portálu Edward Hall, který se specializuje na prodej klasických mercedesů, vyrobený v roce 1998. Vyvedený je v laku Designo LCP, což mu v závislosti na světle dodává střídavě tmavě modrou a zelenou barvu. Interiéru dominuje černá a zelená kůže, doplněná zeleným polstrováním i koberečky a javorovým dřevem. Na svou dobu velmi luxusní je i další výbava - xenonová světla, parkovací senzory, zadní rolety, střešní okno nebo vyhřívaná a elektricky nastavitelná sedadla.

To nejimpozantnější mu sedí pod kapotou - monumentální V12 o objemu 7,0 litru upravený společností AMG na 496 koní a 720 Nm. Ladění pod taktovkou AMG zahrnuje i přizpůsobení brzd a výfukového systému.

Související obsah

Mercedes s pravostranným řízením měl po sultánovi dva další majitele. Podle obrázků je v perfektním stavu, navíc v posledních dvou letech prý proběhla rozsáhlá údržba motoru, brzd i interiéru a auto dostalo přepracovanou sadu 19palcových monoblokových ráfků.

Související obsah

Dohromady to z tohoto auta dělá pravděpodobně jeden z nejvzácnějších modelů AMG vůbec. A takové exkluzivitě pak samozřejmě odpovídá i cena necelých 90.000 liber, tedy skoro 2,7 milionu korun. Příležitost je to pochopitelně hlavně pro sběratele.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události