Obytné vozy

Nejrychlejší obytný vůz na světě? Plameny, obří křídlo a tři nápravy

Nejrychlejší obytný vůz na světě? Plameny, obří křídlo a tři nápravy
Zdroj: eBay

Těžkopádný vůz pro nudné pomalé přesouvání z místa na místo? Zapomeňte! Tenhle obytňák je bestie. Pod kapotou (tedy v tomto případě spíš přímo v kabině) má 7,4 litrový motor V8 ze starých dobrých chevrolettů a dosavadní majitel o něm pyšně prohlašoval, že jde o nejrychlejší obytný vůz na světě.

Třínápravový GMC Transmode, je mezi americkými obytňáky veteránem. Vyráběl se v sedmdesátých letech minulého století. Tento konkrétní vůz sjel z montážní linky v roce 1976 a předchozí majitel si ho řádně vyšperkoval.

Plameny na bocích a obrovské křídlo na střeše vzbuzují pozornost. A co teprve, když se rozburácí motor. Se standardním osmiválcem o objemu 6,6 litrů se totiž majitel nespokojil. Místo toho obytnou raketu vybavil legendárním motorem V8 Big Block s objemem 7,4 litrů, se kterým v sedmdesátkách jezdily Chevrolety Impala, Caprice, Chevelle, El Camino nebo Corvette.

Související obsah

Tvrzení o nejrychlejším obyťnáku je možná smělé, oficiálně ho nikdo nepotvrdí, ale na druhou stranu, proč by to nemohl být právě tento ohnivý Transmode?

Vůz má nové brzdy a zavěšení, celkově je ve výborném stavu. S výbavou v obytném prostoru už to tak slavné není - zůstaly tam jen dvě lavice a skříňka s malým přenosným umyvadlem.

Související obsah

Obytný vůz se jeho dosavadní majitel rozhodl prodat. Na eBayi nasadil cenu dost nízko - v přepočtu zhruba 200 tisíc korun. Není divu, že se výjimečný kousek prodal během několika hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události