Škoda Auto

Škodovka v obřích problémech. Kvůli nedostatku dílů zastaví část výroby

Škodovka v obřích problémech. Kvůli nedostatku dílů zastaví část výroby
Zdroj: Škoda Auto

Škoda Auto bude muset příští týden zcela zastavit část provozů. Pokračují tak problémy způsobené nedostatkem čipů a dalších dílů, kvůli kterým musela automobilka v posledních několika týdnech rušit směny.

Škodovka prožívá jedny z nejtěžších chvil, uvedl ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Nedostatek čipů a dalších dílů si podle odborářů vyžádá další zrušené směny a příští týden se některé provozy dokonce úplně zastaví. Stopku vyhlásí například celý závod v Kvasinách. "Velmi podobně pak vypadá výhled na 27. kalendářní týden, kde se navíc přidávají dva státní svátky," upozorňují odboráři.

Související obsah

Odbory se snaží s vedením automobilky vyjednat, aby zaměstnanci, kterých se omezení ve výrobě dotýkají, dostávali i tak plný denní výdělek. "Opět jsme vyjednali náhradu ve výši 85 procent průměrné mzdy,“ podotýká odborový předák Jaroslav Povšík. "Mezi zaměstnanci pochopitelně sílí obavy o budoucnost jejich pracovních míst. Odbory KOVO nicméně vyjednaly silný záchranný systém a zároveň jsou připraveny hájit každé pracovní místo každého našeho člena," doplňují odboráři.

Šéf výroby a logistiky ve Škodovce  Michael Oeljeklaus ve středu řekl serveru iHned.cz, že nedostatek  čipů automobilce brání v dokončení až 5000 aut týdně. V Kvasinách i Mladé Boleslavi se už v předchozích týdnech rušily směny ve svařovnách i na montáži a v lakovnách.

Příští týden podle odborů automobilka v Boleslavi v některých provozech úplně zastaví práce a další pojedou při výrobě modelu Enyaq pouze v omezeném režimu. "V některých provozech, jako například ve výrobě komponent, se situace liší podle jednotlivých pracovišť," dodávají odboráři s tím, že situace se stále mění.


Podívejte se, jak se vyrábí elektrické SUV Škoda Enyaq:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události