Tornádo na jižní Moravě

Varování pro řidiče: Dálnice na Moravě neprojedete. Nezapomínejte na uličku!

Varování pro řidiče: Dálnice na Moravě neprojedete. Nezapomínejte na uličku!
Zdroj: Policie ČR

Nejezděte do tornádem zasažených oblastí na jihu Moravy a vyhněte se i některých úsekům dálnic D1 a D2. Tak se dá shrnout výzva úřadů pro řidiče poté, co se část České republiky probudila do velmi náročného rána.

Na Hodonínsku a Břeclavsku ve čtvrtek večer udeřilo tornádo a následky jsou strašlivé. Bohužel i na silnicích teď panuje chaos. "Prosíme, nejezděte teď do zasažených oblastí na jihu Moravy. Značně se tím komplikuje situace na odjezdových a příjezdových trasách pro hasiče a záchranáře a doprava v obcích. Navíc na místě je stále nebezpečno, řadu zničených domů čeká demolice, nejdříve je musí prohlédnout statici a IZS," vyzývá šoféry ministerstvo dopravy.

Související obsah

Silnými bouřkami bylo nejvíce postiženo sedm obcí na jihu Moravy, nejvíce postižené obce jsou Lužice na Hodonínsku, Moravská Nová Ves, Hrušky, Hodonín, Tvrdonice, Mikulčice. Vjezd do těchto obcí policie uzavřela.

Stojí provoz na dálnicích D1 i D2. " Po dohodě s energetiky jsme nuceni obousměrně uzavřít dálnici D1 v kilometru 230 u Vyškova. Na místě je nutné snést poškozené vedení, hrozí totiž jejich spadnutí na dálnici a ohrožení provozu," doplňuje ministerstvo v pátek kolem 10. hodiny dopoledne s tím, že silničáři odklánějí dopravu ve směru na Prahu na exitu 230 a ve
směru na Ostravu na exitu 226.

Související obsah

V místech se tvoří dlouhé kolony. Ještě horší je to na D2. "Prosíme řidiče, nejezděte na dálnici D2! Na dálnici se pohybují záchranářské složky a Armáda ČR, kteří pomáhají zvládat situaci po živelné katastrofě," varují úřady. Kolem 50. km dálnice D2 probíhají vyprošťovací práce a oprava poškozeného elektrického vedení. "Na dálnici D2 stále stojí dlouhé kolony vozidel. Ve směru na Brno se vytvořila kolona od km 57 po km 50. Ve směru na Bratislavu stojí nyní kolona ve 20 km dlouhém úseku od km 30 po km 50," informuje ministerstvo.

A úřady dodávají zásadní výzvu - pokud už stojíte v koloně, vytvořte záchranářskou uličku a nechte projet jednotky IZS.

Aktuální informace o dopravě můžete sledovat na webu dopravniinfo.cz

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události