Autoservis

Konec výjimek? Technickou už dál neodkládejte, varuje ministerstvo

Konec výjimek? Technickou už dál neodkládejte, varuje ministerstvo
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

STK fungují v běžném režimu, a ministerstvo dopravy doporučuje motoristům, aby dál neodkládali pravidelnou technickou prohlídku. Přesto, že platí prodloužené lhůty a někteří řidiči mohou jezdit 10 měsíců i s propadlou technickou.

"Stanice technických kontrol fungují v běžném režimu a je možné je bez problémů navštívit. Proto již doporučujeme všem majitelům vozidel, aby nečekali na konec prodloužené platnosti technické prohlídky, a vyrazili na ni už teď, pokud jim v tom nebrání zdravotní důvody,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Evropské nařízení Omnibus II přitom prodloužilo lhůty pravidelných prohlídek o 10 měsíců u těch, kterým skončila či skončí lhůta a platnost technické způsobilosti mezi 1. září 2020 a 30. červnem 2021. "Nyní již ale epidemiologická situace většinou nebrání návštěvám stanic technických kontrol, proto by řidiči měli svá vozidla k prohlídkám přistavit. Prioritou je bezpečnost na silnicích," dodává ministerstvo.

Související obsah

Činnost STK a stanic měření emisí nebyla v Česku během pandemie zastavena ani omezena. "Od 12. dubna 2021 došlo k rozvolnění zakázaného pohybu osob mezi okresy, a tudíž nic nebrání tomu, aby provozovatelé vozidel, u nichž to nevyžaduje nepříznivá situace vyplývající z omezení např. karanténou nebo izolací, jeli na pravidelnou technickou prohlídku," vzkazuje mluvčí resortu František Jemelka.

Související obsah

Snahou ministerstva dopravy je mimo jiné i předejít případnému zvýšenému zájmu a delšímu čekání na termín po skončení období prodloužení lhůt.

Související obsah

Prodloužení lhůty a platnosti osvědčení o technické způsobilosti se týká výhradně administrativního prodloužení, vozidlo jinak musí být technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích.

Související obsah

Na jít nejbližší STK si můžete v interaktivní mapě ministerstva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události