Zahraničí

Lidé vyrazili na dovolenou. Doprava na mnoha místech kolabovala

Silnice po celé Evropě zaplnili lidé mířící na dovolenou a na mnoha místech doprava zkolabovala. Trpělivostí se v sobotu museli obrnit například turisté mířící do Itálie. Před Gotthardským tunelem se tvořily mnohakilometrové kolony. Největší výzvou je ale cesta do Chorvatska. Na hraničním přechodu mezi Maďarskem a Chorvatskem se dopoledne čekalo dlouhé hodiny.

Mnohakilometrové kolony a auta štosující se v tom největším parnu kolem mýtných bran. Přesně to jsou momenty, které dokážou pořádně znepříjemnit začátek dovolené. Dlouhé hodiny museli v sobotu čekat na maďarsko-chorvatském hraničním přechodu Letenye-Goričan i někteří Češi.


"Jediné zdržení, které nastalo, bylo na hranicích Maďarska a Chorvatska, kde jsme zůstali stát v koloně dvě hodiny. Nám to přišlo dlouhé, když jsme ale viděli rodiny s dětmi, tak jsme je upřímně litovali,“ popsala situaci česká turistka Tereza Ouzká.


Dlouhé kolony se tvořily i na slovinsko-chorvatských přechodech. Na některých místech se průjezd přes hranice protáhl na dvě hodiny. Důvodem je i zpřísnění podmínek pro vstup do země. Nově Chorvaté vyžadují negativní test na koronavirus, potvrzení o ubytování a prohlášení o vstupu.

Související obsah


Doba čekání se zkrátila až v sobotu odpoledne. Přesto se podle informací chorvatského automotoklubu řidiči kolonám nevyhnuli.


Na koupání na Jadranu si výletníci museli počkat i na švýcarské dálnici A2, jedné z hlavních dopravních tepen ve směru do Itálie. Před Gotthardským tunelem se vytvořila sedmikilometrová kolona.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události