Domácí

Komisaři autoškol vyhlásili stávkovou pohotovost. Kritizují ministerstvo

Komisaři autoškol vyhlásili stávkovou pohotovost. Kritizují ministerstvo
Zdroj: Profimedia

Zkušební komisaři pro autoškoly v pondělí vyhlásili stávkovou pohotovost. Ta je zatím časově neomezená. Protest je namířený proti ministerstvu dopravy, které podle nich ignoruje jejich požadavky. Komisaři chtějí především změny ve vzdělávání a státním dozoru.

Už minulý týden avizovala Asociace zkušebních komisařů ČR, že plánuje vyhlásit stávkovou pohotovost. Ta je zatím časově neomezená. Komisaři však i nadále pracují. V současné době ale jednají s ministerstvem dopravy, pokud však neuspějí, vstoupí prý do tvrdé stávky.


"Jednání, která byla vedena několik let, nepřinesla žádný vývoj diskutovaných témat. Pracovníci resortu evidentně nechtějí nebo neumějí přijmout odpovědnost za činnost, která jim nepochybně náleží,“ vysvětlila asociace.

Související obsah


Onou činností má být především státní dozor ve věcech zkušebních komisařů i školení a metodické řízení činností. Stát navíc podle asociace dlouhodobě porušuje směrnice Evropské unie (EU).


"Žádáme o změny procesu vzdělávání, který je v našem oboru v podstatě nutností. Školení a zkoušky, které musíme nyní pravidelně absolvovat, naprosto neodpovídají modernímu vývoji a trendům, které jsou běžně nastavené v ostatních členských státech Evropské unie (EU),“ doplnila asociace.


O změny komisaři žádají prý už nejméně dva roky. "To, že je potřeba autoškolství reformovat na straně výuky a výcviků, jsme si vědomi všichni a ministerstvo na tom pracuje,“ řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Komisaři hrozí i tvrdou stávkou. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události