Auto

Škodovce stále chybí čipy, výroba je ochromená. A může být ještě hůř!

Škodovce stále chybí čipy, výroba je ochromená. A může být ještě hůř!
Zdroj: Profimedia

Výrobu škodovek značně komplikuje celosvětový nedostatek čipů a dalších dílů. Automobilka očekává, že ucelená výroba již nebude možná. Z tohoto důvodu dočasně zastavila některé linky a další provozy.

Výpadky v dodávkách polovodičů narušují výrobu v automobilovém průmyslu již několik měsíců. Zasažena je jimi také společnost Škoda Auto.

Automobilce se u uplynulých měsících dařilo minimalizovat dopady na výrobu v závodech v České republice a musela zrušit jen několik směn. Nyní se situace zhoršila.

Související obsah

"V současnosti předpokládáme, že dostupnost čipů bude v příštích týdnech omezená natolik, že ucelená výroba již nebude možná. Z tohoto důvodu se společnost Škoda Auto dohodla se sociálním partnerem KOVO na omezení výroby od kalendářního týdne 26 v některých provozech v českých závodech," oznámila TN.cz mluvčí společnosti Kamila Biddle.

Na následující dva týdny je naplánovaná celozávodní dovolená. Biddle zdůraznila, že nejde o nic výjimečného, vyhlášená je každoročně. Poté se uvidí, co bude s výrobou dál.

Automobilka se snaží co nejvíce minimalizovat dopad pro koncové zákazníky. "Nadále pro nás zůstává nejvyšší prioritou, abychom zajistili spokojenost svých zákazníků tím, že na již objednané vozy dodržíme co nejkratší čekací lhůty," ubezpečila mluvčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auto

Důležité Události