Autoškola

Opel testuje řidiče záludnou otázkou z testů. Znáte správnou odpověď?

Opel testuje řidiče záludnou otázkou z testů. Znáte správnou odpověď?
Zdroj: Profimedia / Opel

Automobilka Opel zveřejnila na sociálních sítích jeden z největších chytáků v českých autoškolách. Zvládnete na tuto otázku odpovědět správně? A hlavně držíte se zmíněného pravidla i v praxi?

Opel testuje české řidiče touto záludnou otázkou:

Znáte správnou odpověď? I podle komentářů na Facebooku je znát, že řidiči velmi často váhají mezi odpovědí A a C, které jsou si významem v podstatě dost podobné.

Ale pokud se budeme držet striktně toho, co je psáno v silničním zákoně, správná je odpověď A.

§ 25 zákona č. 361/2000 Sb.: "Řidič vozidla, které zastavilo nebo stálo a opět vyjíždí od okraje pozemní komunikace nebo od chodníku, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích."

Související obsah

I autoškoly potvrzují, že tato otázka patří při testech mezi ty vůbec nejtěžší. Žáci ji totiž dostávají v ještě záludnější formě:

V tomto případě je tedy správná varianta C.

Za správné zodpovězení této otázky mohou žáci získat 2 body. Podle portálu autoskola-testy.cz je průměrná doba zodpovězení této otázky 29 vteřin, ale úspěšnost je pouze 43.13 %

Související obsah

Jediné menší zvýhodnění z uvedeného pravidla se týká řidičů MHD:

I v tomto případě je správná odpověď C.

Zákon totiž dodává, že: "Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla;

Ale pořád při tom platí, že ani "...řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem."

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události