Domácí

Řidiče v Praze zmátly dopravní značky. Navzájem si odporovaly

Řidiče v Praze zmátly dopravní značky. Navzájem si odporovaly
Zdroj: Jan Brabec

Můžu tam vjet, nebo nemůžu? Tuto otázku si kladli řidiči v Praze, kteří potkali neobvyklou dopravní značku. Ta sice na jednu stranu vjezd do ulice povolovala, ale na druhou stranu ho zároveň také zakazovala.

Velmi zmatení museli být řidiči v pražské městské části Uhříněves. Při vjezdu do ulice Picassova totiž na ně čekal sloup, na kterém byly hned dvě dopravní značky. Podle obou byla ulice jednosměrná. Neshodovaly se ovšem v tom, odkud kam ten správný směr vede.

Co mají řidiči dělat, neměla jasno ani Technická správa komunikací (TSK). "Jde o místní komunikaci a s tím TSK nemá nic společného. My řešíme jen hlavní silnice. Místní silnice si řeší každá městská část po svém," řekl vedoucí oddělení komunikace a vnějších vztahů TSK Jiří Wolf. 

Související obsah

Úřad Prahy 22, pod který Uhříněves spadá, ovšem přiznal, že za záhadným značením žádný skrytý úmysl není. Šlo podle něj o chybu. 

"Situace vznikla nedůsledným odstraněním přechodného dopravního značení po opravě havárie vodovodního řadu v ulici Dopravní, které proběhlo ve dnech 26. a 27. července. V takových případech za umístění značek zodpovídá firma, která řeší havárii," uvedla vedoucí odboru životního prostředí a dopravy Jana Kučerová. 

Nepřesné dopravní značení bylo podle Kučerové na základě upozornění redakce TN.cz odstraněno. Městská část také zkontroluje sousední ulice, zda se chyba neobjevila i v nich.

Zatímco tyto dopravní značky řidiči poznali jednoduše, tak s jinými mají problémy. Poznáte, co znamenají tyto symboly:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události