Volkswagen

Šéf Volkswagenu vyrazil elektromobilem do Itálie. A dost se u toho vztekal

Šéf Volkswagenu vyrazil elektromobilem do Itálie. A dost se u toho vztekal
Zdroj: Profimedia

Volkswagen investoval do elektromobility miliardy eur a chrlí jeden bateriový model za druhým. V čem jiném by tak měl šéf koncernu Herbert Diess vyrazit na letní dovolenou než v elektromobilu… Výlet v ID.3 k italským jezerům ho ale poněkud rozčílil.

Nejvyšší boss koncernu Volkswagen vyslal minulý týden po sociální síti LinkedIn rozzlobený vzkaz. Týkal se jeho prázdninového výletu k italskému jezeru Lago di Garda. Na vlastní kůži totiž pocítil současné nástrahy elektromobility. O jeho výletu informoval německý portál Automobilwoche.

Herbert Diess si postěžoval na nedostatek nabíjecích míst v okolí Brennerského průsmyku, kde se mu cesta poněkud zkomplikovala. Dobíjení měl naplánované u brennerského obchodních centra poblíž dálnice, jenomže všechny čtyři tamní nabíječky byly obsazené. "Jasně, každý se zastaví v obchodním centru. Takže obsazeno," vzkazoval s tím, že nabíjecí stanice je pro potřeby motoristů nedostačující.

Čekat se mu nechtělo, tak se vydal do hodinu a půl vzdáleného Trenta. Ani tam ale nebyl spokojený. "Žádné WC, žádná káva, jeden stojan mimo provoz, smutná záležitost," podotkl Diess po druhé zastávce.

Vztek si vybil na provozovateli nabíječek Ionity, ve kterém má koncern VW dvacetiprocentní podíl. "Tohle rozhodně není prémiový zážitek z nabíjení," vzkázal firmě Ionity.

Jeden ze tří fungujících stojanů ale Diess nakonec obsadil a svůj VW ID.3 Pro S tam dobil ve společnosti dalších koncernových elektromobilů Audi e-tron a Porsche Taycan:

Ionity na kritiku šéfa Volkswagenu zareagovala obratem. "Vadná nabíječka byla včera opravena," napsal na LinkedIn provozní ředitel Ionity Marcus Groll jen pár hodin po Diessově rozlobené poznámce. A slíbil zlepšení zákaznických služeb v Trentu i rozšíření kapacity u Brennerského průsmyku.

Diess si zbytek výletu už pochvaloval. Vyrazil z Bavorska, ještě v Německu se zastavil u Bodamského jezera a pak mířil k Lago di Garda. Jeho ID.3 Pro má prý velmi dobrý dojezd a s defenzivním stylem by se podle něj dalo skoro 500 kilometrů mezi oběma jezery urazit bez mezizastávky. No, podle všeho Diess tak defenzivně nejel…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události