Krimi

Kličkoval s proraženým kolem. Šofér byl opilý tak, že hlídce vyrazil dech

Policisté, kteří na Vyškovsku zastavili zvláštně jedoucí auto, se nestačili divit. Muž, který ho řídil, nadýchal přes šest promile alkoholu. Takové množství už přitom může být smrtelné. Silně opilého muže nakonec záchranka odvezla rovnou do nemocnice.

Policejní hlídka zastavila podezřelé vozidlo u obce Rousínov. Kromě toho, že se auto jen stěží drželo v jízdním pruhu, mělo navíc proraženou přední pneumatiku. Řidiči tak dali okamžitě dýchnout.

Výsledná hodnota jim doslova vyrazila dech. Přístroj totiž ukázal šest promile alkoholu v dechu, přiblížil pořádný "úlovek" policejní mluvčí Petr Vala. Dezorientovaný řidič na první pohled neschopný jízdy chvílemi ani nechápal, kde zrovna s autem je.

Související obsah

Tento vyškovský rekordman skončil nakonec v nemocnici. "Je to individuální záležitost, ale pokud jde o takto vysoké hladiny, tak pak už hovoříme o otravě alkoholem, kdy může dojít k závažným poruchám vědomí, k zástavě dechu. A pak už se skutečně bavíme o stavu, který ohrožuje pacienta na životě," varuje mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Jen díky velké dávce štěstí a rychlému zásahu policistů zpitý řidič svou jízdou nikoho nezranil. V roce 2020 měl alkohol na silnicích na svědomí 50 životů.

Jak může vnímat okolí opilý řidič, si nanečisto zkusil i štáb TV Nova. Speciální brýle simulují "pouze" 1,3 promile alkoholu. "Mým úkolem je teď prokličkovat mezi kužely, ale musím říct, že nevidím vůbec nic, kužely jsou dvojmo a nedovedu si představit, jak by se v tomhle stavu dalo nějak řídit. Natož kdybych měl šest promile," popsal navozený stav reportér.

Související obsah

Nechvalně známým rekordmanem u nás zůstává bývalý řidič fekálního vozu Milan Čurda, který nadýchal osm promile. Vyškovskému hazardérovi hrozí nejen odebrání řidičáku, ale i pobyt za mřížemi.

pez, Radim Bánovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události