Domácí

Škoda v Praze poprvé vystavila novou Fabii. Prodávat ji začne 16. září

Automobilka Škoda Auto představila ve čtvrtek na pražské náplavce nový model Fabie. Čtvrtou generaci hatchbacku vystavila Škoda úplně poprvé. Vůz na český trh vstoupí 16. září, už nyní si ho objednalo přes dva tisíce zákazníků.

Na pražské náplavce ve čtvrtek Škoda vystavila vůbec poprvé čtvrtou generaci oblíbeného hatchbacku. Kromě nového modelu ukázala automobilka i průřez modelovým portfoliem, lákala Škoda Auto v tiskové zprávě.

Vůz na český trh vstoupí 16. září. Cena bude začínat na 329 900 korunách. Ačkoli auto ještě několik týdnů nebude v Česku dostupné, mladoboleslavská automobilka už zaznamenala přes dva tisíce objednávek.

Související obsah

Nový model auta má být větší a prostornější než jeho předchůdci, hmotnost by ale podle automobilky měla zůstat stejná. Ve voze má být asistent udržování jízdního pruhu a asistent rozpoznání únavy řidiče, nastavitelný omezovač rychlosti, přední mlhové světlomety nebo tísňové volání eCall.

"Díky karoserii s vysokým podílem vysokopevnostní oceli patří Fabia čtvrté generace k nejbezpečnějším vozům své třídy,“ tvrdí Škoda.

Čtvrtá generace modelu Fabia se bude vyrábět pouze jako hatchback. Varianta combi se na trh nedostane kvůli emisním limitům, informovala tento týden automobilka. "Nové motory EVO vykazují nižší spotřebu paliva i emise,“ uvádí pak firma k novému hatchbacku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události