Domácí

Konec letošních prázdnin na silnicích? Další smutná bilance

Na českých silnicích zemřelo od pondělí do soboty 15 lidí. Poslední prázdninový týden se do letošních policejních statistik zapíše jako jeden z nejtragičtějších. Za celé loňské prázdniny zemřelo v Česku na silnicích 98 lidí. Letos je obětí 97, před námi jsou ale ještě dva dny prázdnin.

Hned pondělí bylo se čtyřmi mrtvými třetím nejhorším dnem letoška. Na silnici z Karlových Varů na Prahu se čelně srazila dvě auta. V jednom z nich zemřel otec a jeho syn. "Jeden řidič byl zaklíněný ve vozidle," doplnil mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.


V úterý pak počet mrtvých stoupl na sedm. Umíralo se na Ústecku a Zlínsku. V Jestřebí na Liberecku řidič předjížděl přes plnou čáru a nevšiml si protijedoucího náklaďáku. "Náraz ho odhodil na dvě osobní vozidla. 26letý řidič bohužel utrpěl zranění, kterým podlehl na místě nehody," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Související obsah


Ve středu zemřel šofér dodávky na dálnici D1 na Přerovsku. Přehlédl světelné šipky a narazil do nákladního auta cestářů.
Ve čtvrtek na českých silnicích vyhasly životy dvou lidí, v pátek tři. V Chodově na Karlovarsku smrtelně zranil řidič popelářského auta 85letého seniora. Ve Zlíně během vydatných dešťů narazil po smyku v zatáčce 30letý šofér do stromu.


V sobotu přibyli dva mrtví. Řidič v Mikulově na Břeclavsku nepřežil čelní srážku osobního a obytného auta, další člověk zemřel v Praze.

Související obsah


Na českých silnicích tak do soboty zemřelo celkem 15 lidí. Úplné statistiky policie zveřejní v pondělí ráno a ukáže i výsledky dopravně bezpečnostní akce.


Na silnicích po celém Česku totiž od pátku byly stovky policistů. Například v Proseči nad Nisou aktuálně měřili rychlost v obci. Dlouhodobě jsou statisticky nejhoršími dny pátky, nejbezpečnějšími naopak neděle.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události