Policie

Zpropadená vosa. Řidička kvůli ní zbořila popelnici i zaparkované auto

Zpropadená vosa. Řidička kvůli ní zbořila popelnici i zaparkované auto
Zdroj: Policie ČR

Vosy jsou poměrně nebezpečnými účastníky silničního provozu. Mladé řidičce v Přerově nadělal bodavý hmyz v kabině její Škody Fabie takový zmatek, že nezvládla řízení a nabourala do kontejneru, který poničil i zaparkované auto. Kvůli spěchu do práce pak od kuriózní srážky ujela.

Kolik nehod způsobí vosy atakující řidiče za volantem, to bohužel policejní statistiky neevidují. Každé léto se jich ale stane několik. A ne vždy končí tak "vesele" jako ta čtvrteční v ulici Vsadsko v Přerově. Řidičku Škody Fabie tam vosa rozhodila natolik, že způsobila škodu za 40.000 korun a vysloužila si pokutu jedenáct stovek.

Související obsah

Když se žena snažila vosu vyhnat, ztratila kontrolu nad volantem a nabourala do plastového kontejneru, který pak narazil i do zaparkovaného opelu. Ten přišel o zrcátko a utržil pár dalších šrámů.

Rozhozená šoférka vyvázla bez úhony, ale s poškozenou fabií se rozhodla od nehody ujet. Policistům následně vysvětlila, že pospíchala do práce. "Nabourání do kontejneru ohlásila na policii až po příchodu do zaměstnání," podotýká policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Související obsah

Policisté následně provedli s řidičkou dechovou zkoušku, která byla negativní. "Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 40.000 Kč. Z naší strany bylo šetření havárie vozidla ukončeno uložením pokuty ve výši 1100 Kč," dodává Zajícová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události